Disney Plus

Disney Plus – nowy VOD trafi do Polski?

Jeżeli zastanawialiście się, czy potrzebujecie kolejnego serwisu VOD w naszym pięknym kraju, to już nie musicie. Wiele wskazuje na to, że Disney Plus, a raczej Disney+, pojawi się w Polsce. I choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja, możemy śmiało założyć, że niedługo czekają nas kolejne wydatki.

Disney Plus

O tym, że Polska jest zauważana przez duże firmy, chyba nie musimy nikogo już przekonywać. Jeżeli chodzi o serwisy VOD to naprawdę jest u nas nieźle. Mamy Netflix, HBO Go, Amazon Prime czy Showmax. Wprawdzie katalogi poszczególnych dostarczycieli treści nie wyglądają może tak, jak w innych krajach, ale tragicznie nie jest. Czy potrzebny jest więc kolejny gigant, który wejdzie na rynek? Wygląda na to, że tak.

Disney Plus

Disney Plus, czyli autorska platforma VOD, pojawi się dopiero w połowie przyszłego roku. Mamy więc jeszcze sporo czasu na to, żeby przygotować się na kolejne wydatki. Jeżeli faktycznie VOD pojawi się w naszym kraju, to zdecydowanie trzeba będzie mu dać szansę, a to ze względu na katalog filmów. Wprawdzie nie ogłoszono jeszcze konkretnej listy, ale Disney to firma, która ma „pod sobą” jedne z największych i najbardziej dochodowych marek filmowych na świecie.

Czego możemy się spodziewać pod marką Disney Plus? Strona, gdzie można zapisać się do newslettera jest w pełni spolszczona, stąd też nasze przypuszczenie, że VOD zawita do naszego kraju. Dodatkowo jesteśmy na niej witani kilkoma logotypami, które pokazują nam, czego można się spodziewać. Nie będzie chyba dla nikogo niespodzianką, jeżeli wymienimy tutaj marki takie jak Marvel czy Star Wars. Dodatkowo możemy liczyć na produkcje od Pixara, National Geographic i oczywiście samego Disney’a. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie z filmów będą dla nas dostępne.

Katalog filmów

Jeżeli nie pamiętacie, jak wyglądała sytuacja przy okazji premiery w Polsce Netflix, to przypominamy pewną sytuację. Otóż jedna z flagowych wtedy produkcji, czyli serial House of Cards, nie był dostępny w katalogu serwisu. Spowodowane to było ograniczeniami licencyjnymi dla naszego regionu. Serial emitowano wtedy na Canal+, więc na Netflix znaleźć się nie mógł. Dość długo musieliśmy także czekać na to, aż na platformie pojawi się serial Przyjaciele.

Warto wziąć także pod uwagę to, że wiele z filmów np. Marvela, obecnie dostępnych jest nie tylko w Netflix, ale także i HBO Go (Czarna Pantera czy Avengers: Infinity War, które pojawi się tam pod koniec grudnia tego roku). Trudno sobie wyobrazić, żeby te tytuły od razu zostały przeniesione na Disney Plus. Podobnie sytuacja wygląda ze Star Wars. Może się więc zdarzyć tak, że na pełen katalog przyjdzie nam poczekać i to długo. Nie zmienia to jednak tego, że Disney Plus może być naprawdę interesującą usługą.

To jednak powoduje pewien problem, bo kolejne VOD będzie wiązało się z kosztami dla użytkowników chcących być na bieżąco. Przecież w katalogu pojawią się także produkcje dedykowane tylko dla Disney Plus. Jeżeli dodamy do tego nowe produkcje od Netflix, HBO i Amazon, miesięczne koszty wszystkich usług będą trochę kosztowały. Widzowie zapewne będą zmuszeni do żonglowania abonamentami i wybierania niektórych tylko np. na dany miesiąc. Dożyliśmy czasów, gdzie zbyt duża liczba tego typu usług zabija całą radość z ich posiadania. Podobnie zresztą dzieje się w branży gier komputerowych, ale zdaje się, że nic już nie da się na to poradzić.

Laptopy i smartfony, które pozwolą wam odpalać serwisy VOD, gdziekolwiek sobie tego zażyczycie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Disney

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...