HBO w 2019

HBO w 2019 roku to nie tylko Gra o Tron. Dużo dobrego przed nami

Zbliżamy się powoli do końcówki tego roku, a niektóre stacje już zachęcają nas do tego, żebyśmy zainteresowali się ich ramówką na przyszłość. HBO w 2019 roku będzie miało do zaoferowania naprawdę dużo interesujących propozycji. I choć część z nich to kontynuacje wybranych formatów, to i tak warto na nie poczekać.

HBO w 2019

HBO to jedna ze stacji, która zapoczątkowała to, jak dziś postrzegamy seriale. W końcu to na ich platformie można było oglądać historie, które nie miały prawa być wyemitowane w normalnej telewizji. Rodzina Soprano, czyli saga o gangsterskim światku i tym, jak radzić sobie z depresją, po dziś dzień uznawana jest za jeden z najlepszych seriali, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. To oczywiście nie jedyny przykład na to, jakie dobre rzeczy wyprodukowało HBO. Warto tu jeszcze dodać The Wire, Westworld czy Sześć stóp pod ziemią. No i oczywiście Grę o Tron.

HBO w 2019

Skoro jesteśmy już przy Grze o Tron, to tego tytułu nie mogło zabraknąć w ramówce HBO w 2019 roku. Fani i tak zdają się już być na skraju wytrzymałości, bo w 2018 musieli obejść się bez swojego ulubionego serialu. Gra o Tron ma powrócić w wielkim stylu już w pierwszej połowie przyszłego roku. Ważne jest tutaj to, że to dalej historia rozwijana już niezależnie od tego, co stworzył pisarz, którego książki posłużyły jako pierwowzór serialu. Fani więc niecierpliwie muszą czekać na to, co stanie się w przyszłości. Smaczku dodaje także fakt, że nowy sezon będzie także tym ostatnim. Jeżeli nic się nie zmieni, to możemy się także doczekać spinn-offów, czyli historii prowadzonych niezależnie od głównego wątku fabularnego lub dziejące się przed nim.

Rok 2019 w HBO przyniesie także kilka innych kontynuacji. Jedną z nich będzie kolejny sezon serialu kryminalnego True Detective. Pierwszy sezon był powiewem świeżości w skostniałym już świecie kryminału. Główną zasługą tego, że serial cieszył się tak dużym powodzeniem, były role Matthew McConaughey’a i Woody Harrelsona. Dodajmy do tego solidny scenariusz i wyjątkowy klimat, a otrzymamy prawdziwą mieszankę męskiego, mocnego kina. Drugi sezon zebrał mocno mieszane recenzje, a trzeci stanął pod znakiem zapytania. Wygląda jednak na to, że twórcy postanowili wrócić do korzeni i kolejna odsłona True Detective przyniesie sporo nawiązań do pierwszego sezonu. Widać to już w sposobie narracji, który przedstawiono w zwiastunie. Ponownie pojawią się różne plany czasowe, ale tym razem zdaje się, że będą przynajmniej trzy. Scenariusze ponownie zajmie się Nic Pizzolatto i mamy nadzieję, że wyciągnął wnioski po tym, jak został odebrany drugi sezon.

Wielkie powroty

Oczywiście Gra o Tron oraz True Detective to tylko część z powrotów, które czekają nas na HBO w 2019 roku. Do wielkiej trójki warto jeszcze zaliczyć Wielkie kłamstewka (Big little lies), które powrócą na antenę (oraz na platformę HBO GO) z kolejnym sezonem. Pierwszy był bardzo dobrym połączeniem dramatu i kryminału, ale z naciskiem na ten pierwszy gatunek. Do tego wybitne role kobiece sprawiły, że kolejne odcinki pochłaniało się z zapartym tchem. Smaczku dodaje także to, że w jednej z ról zobaczymy samą Meryl Streep, czyli jedną z najlepszych aktorek dramatycznych w historii. Drugi sezon Wielkich kłamstewek z pewnością będzie czymś, co warto będzie zobaczyć.

Czeka nas także kolejny sezon serialu komediowego Barry. To kolejna z oryginalnych produkcji HBO, która zachwyciła krytyków oraz widzów na całym świecie. Zdecydowanie warto poczekać na jej kontynuację. Kolejną z nich będzie serial Figurantka (Veep), który już od ładnych paru lat regularnie pojawia się w stacji. Jednak HBO przygotowało kilka nowych formatów mogących się sprawdzić. Wśród nich serial komediowy Sally4ever oraz Camping.

Do tego dojdą jeszcze na pewno liczne produkcje pełnometrażowe z których słynie przecież stacja. Innymi słowy, będzie na co czekać w 2019 roku.

Laptopy, które pozwolą wam na oglądanie HBO Go, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: HBO / YouTube

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...