Phantom 4 slide

DJI Phantom 4 – najbezpieczniejszy dron świata od kwietnia w Polsce

W ofercie cenionego międzynarodowego producenta dronów oraz sprzętu do nagrywania, firmy „DJI” pojawił się najbardziej zaawansowany model w historii marki – „Phantom 4”. Jedną z funkcji, w którą wyposażono maszynę jest „Obstacle Sensing System” – innowacyjny system odpowiadający za wykrywanie przeszkód na trasie lotu.

Phantom 4 slide

Największą wadą dronów jest to, że zanim na dobre zaczniemy czerpać przyjemność z zabawy wspomnianymi maszynami, ich akumulatory już się rozładowują. Chiński producent wyszedł naprzeciw konsumentom i postanowił w swoim najnowszym produkcie pochylić się nad tym problemem. Czwarta generacja serii „Phantom” potrafi unosić się w powietrzu o nawet 25% czasu dłużej niż miało to miejsce w przypadku jego poprzednika – „Phantom 3”. Chociaż 28 minut nieprzerwanego lotu, co przekłada się na 5 pokonanych kilometrów przy optymalnych warunkach pogodowych oraz stałej prędkości, wynikiem idealnym jeszcze nie jest, to cieszy fakt, iż Chińczykom z każdym kolejnym urządzeniem udaje się poprawiać tą niedogodność.

Taki rezultat jest zasługą zastosowania pomniejszej baterii, ale i liftingu obudowy drona. Nie bez znaczenia pozostaje fakt zamontowania zupełnie nowego rodzaju śmigieł wykonanych z ultra cienkich tworzyw. Wprowadzone zmiany pozwoliły konstruktorom na uzyskanie większej stabilności podczas lotu oraz umożliwiły „Phantomowi 4”szybsze poruszanie się w porównaniu do jego poprzedników. Maszyna może się poruszać z maksymalną prędkością 20m/s w trybie sportowym (72km/h), a prędkość wznoszenia ustalona została na 6m/s. Doskonałą kontrolę nad maszyną ma zapewnić zintegrowany system transmisji obrazu, który pozwala na przesyłanie płynnego wideo bez opóźnień. System działa w odległości 3 kilometrów i oferuje nagrywanie materiału filmowego w jakości HD.

Phantom4

Każdy kolejny model drona, który pojawia się w naszej ofercie kojarzy się z zaawansowaną innowacją, a „Phantom 4” jest wręcz naszpikowany nowościami. Najważniejsza z nich to system dwóch kamer wykrywających przeszkody na trasie lotu („Obstacle Sensing System”). Maszyna reaguje na zagrożenie zderzeniem odchylając się na boki lub wznosząc wyżej. Druga innowacja dotyczy trybu „ActiveTrack”, który polega na automatycznym podążaniu drona za obiektem po zaznaczeniu go w kadrze za pomocą dwukrotnego kliknięcia w ekran tabletu lub smartfona – wyjaśnia Dariusz Rylski, Business Development Manager w „Nelro Data”, firmie prowadzącej autoryzowaną dystrybucję urządzeń „DJI” w Polsce, Słowacji i Węgrzech.

Warto również wspomnieć o udoskonaleniu systemu pozycjonowania wpływającego na bezpieczeństwo użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych, którego efektywność wzrosła aż o 300%. Pozwala to na lepsze manewrowanie dronem w obiektach zadaszonych oraz budynkach.

Phantom screen

„Phantom 4” identycznie jak w przypadku jego poprzednika nagrywa filmy w jakości 4K przy 30kl/s oraz wykonuje zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 4000×3000 pikseli.. Dość intersującą funkcjonalnością jest tryb „Slow Motion”, który przy 120 kl/s nagrywa materiał wideo w jakości 1080p. Najnowszy model wyposażono także dobrze już znany system „Smart Return Home”, który odpowiada za automatyczny powrót drona do bazy, kiedy czujniki wykryją nisko stan naładowania baterii.

http://www.youtube.com/watch?v=JJPSSqMQajA

Sugerowana cena detaliczna „Phantoma 4” ustalona została na kwotę 6899 zł. W Polsce maszyna dostępna będzie u autoryzowanego dystrybutora marki „DJI”, firmie „Nelro” od 1 kwietnia.

Źródło: DJI

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...