Dla Ciebie

Sekcja Dla Ciebie w Mapach Google trafia do iOS

Funkcja Dla Ciebie była dostępna już wcześniej, ale mogli z niej skorzystać jedynie użytkownicy smartfonów z Androidem z wybranych krajów. Teraz wraz z rozszerzeniem dostępności o kolejne rynki, sekcja ląduje na iPhone’ach.

Dla Ciebie

O Mapach Google piszę wyjątkowo często, ale uważam, że platforma zwyczajnie na to zasługuje. Twórcy aplikacji starają się stworzyć z niej produkt kompletny, pomagający nie tylko w kwestii nawigacji samochodowej. Mapy sprawdzą się przy wycieczkach pieszych, turystyce, poszukiwaniu kontaktu lub planowania miejsca na wieczorny wypad ze znajomymi. Usługa skupia również opinie użytkowników, które pozwalają nam określić atrakcyjność danego miejsca.

Choć w moim mniemaniu produkt jest już dojrzały i skrojony na miarę potrzeb większości użytkowników, Google postanowiło iść o krok dalej w kwestii personalizacji pod kątem jednostki. Efekt to sekcja Dla Ciebie, która ląduje właśnie w aplikacji dla systemu iOS.

“Dla Ciebie” trafiło na iPhone’y

Aktualizacja odbywa się po stronach serwerów, a pliki potrzebne do jej aktywacji znajdują się w obecnej wersji aplikacji. Oznacza to, że update trafia do użytkowników falowo i nie każdy może otrzymać sekcję Dla Ciebie w jednakowym czasie. Pytanie, czy warto było czekać na opisywaną funkcję?

Dla Ciebie

Nie mogę jeszcze odpowiedzieć na to pytanie, gdyż funkcja pojawiła się u mnie dopiero dzisiaj rano. Zanim będę mógł wydać o niej opinię, minie kilka dni. Na ten moment, aplikacja nie chce podpowiedzieć mi nic w kwestii rekomendacji ciekawych miejsc w okolicy, a właśnie taki jest jej główny cel. Niewiele zmieniło nawet ustawienie większego niż zdefiniowany przez Google obszaru. Samo wejście do sekcji jest banalnie proste. Gigant z Mountain View umieścił ją w dolnym panelu tuż obok zakładki Okrywaj oraz Dojazd.

Z aplikacji Mapy Google możecie korzystać na smartfonach z systemem Android oraz na iPhone’ach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Blog Google

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...