You are here
Dlaczego użytkownicy iPhone’ów przesiadają się na Samsungi? artykuły News 

Dlaczego użytkownicy iPhone’ów przesiadają się na Samsungi?

Zrobiło się, mówiąc kolokwialnie, dziwnie. Najnowsze dane BankMyCell pokazują jasno, że użytkownicy iPhone’ów coraz częściej przesiadają się na sprzęt z Androidem. Sadownicy w szczególności upodobali sobie urządzenia Samsunga. Co z lojalnością?

użytkownicy iPhone'ów
fot. Pxhere

Sam należę do „Sadu” i w pełni rozumiem użytkowników iPhone’ów, którzy szukają powiewu świeżości w nieco skostniałym świecie Apple. iPhone’y, a także komputery od Apple ewoluują w ślimaczym tempie. To może irytować żądnych nowości userów. Tak przynajmniej wynika z najnowszych danych firmy BankMyCell trudniącej się skupem starszych urządzeń i wymianą na nowsze (w formie rozliczenia łącznego).

Samsungi atrakcyjne dla użytkowników iPhone’ów

iPhone może być nudny, serio. Piszę to z pełną świadomością jako wieloletni użytkownik smartfonów (i komputerów Apple), który ani myśli przesiadać się na stałe na Androida. Nie teraz. Możliwe, że moje podejście z czasem się zmieni lub zmianę stanowiska wymusi na mnie sytuacja zawodowa, jednak obecnie ekosystem Apple zapewnia mi wygodną pracę. Nie tylko pracę, ale w niej urządzenia są dla mnie szczególnie istotne i stanowią niezbędne narzędzia.

użytkownicy iPhone'ów
fot. BankMyCell

Wróćmy do tematu głównego. Wiemy już, że iPhone’y są nudne, ale prawdą jest to, że przez lata użytkownicy iPhone’ów wybierając kolejne urządzenie, bez zająknięcia typowali nowsze generacje smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Teraz powoli zaczyna się to zmieniać. Jeśli dane wspomnianej firmy odzwierciedlają rzeczywisty stan rynku, Apple może mieć powody do obaw.

Aż 18 proc. użytkowników iPhone’ów porzuca swoje urządzenie, oddając je w rozliczeniu za najnowszego flagowca Samsunga, model Galaxy S10. Z platformą Apple pozostaje średnio jedynie 73 proc. osób, podczas gdy rok wcześniej było to aż 91 proc. Liczby robią wrażenie i pokazują, że fani Apple nie są usatysfakcjonowani aktualnymi działaniami firmy.

Wielką nadzieję pokłada się w tegorocznym oraz przyszłorocznym line’upie smartfonów iPhone. Czy świeżynkom uda się zaskarbić uznanie klientów, pokaże czas. Osoby zainteresowane kupnem iPhone’a, odsyłam do TEJ strony.

Źródło: BankMyCell

Related posts

Leave a Comment