You are here
Najbardziej wpływowi w Internecie – znasz choć 5 z nich? artykuły News 

Najbardziej wpływowi w Internecie – znasz choć 5 z nich?

Time, czyli jeden z najpopularniejszych magazynów na świecie, opublikował właśnie bardzo ważną listę. Kim według redaktorów, są ludzie najbardziej wpływowi w Internecie? Warto zaznaczyć, że nie wzięto tutaj pod uwagę tylko czynnika popularności, ale także tego, jak zachowanie oraz akcje miały wpływ na społeczeństwo oraz same social media.

Najbardziej wpływowi w Internecie
fot. Time / Getty

Takie rankingi zawsze są kontrowersyjne. Dlaczego bowiem wybrano tą, a nie inną osobę? Czemu nie ma mojego ulubieńca, a czemu jest ten człowiek, który nic przecież nie osiągnął? Takie głosy pojawiały się i będą się pojawiać zawsze. Jednak w przypadku Time i ich listy, trzeba przyznać, że udało się im znaleźć złoty środek. Mamy tutaj bowiem i celebrytów, którzy znani są z tego, że są znani, ale także i osoby, które udzielają się politycznie oraz w akcjach humanitarnych.

Najbardziej wpływowi w Internecie

Kim są więc ci najbardziej wpływowi w Internecie? Odpowiedź nie jest łatwa, ale Time nie wartościowuje nikogo. Wprawdzie lista liczy aż 25 pozycji, to żadna z nich nie jest przypisana do konkretnego numeru. To dobrze, bo takie coś prowadziłoby do niepotrzebnych dyskusji. Kogo więc możemy zobaczyć na liście? Znalazł się na niej chociażby prezydent Stanów Zjednoczonych, czyli Donald Trump. To człowiek, który często wyraża swoje myśli na Twitterze. Niezależnie od tego, jakie one są, trzeba przyznać, że faktycznie jego tweety wywierają wpływ na to, co dzieje się na całym świecie. Przynajmniej wśród ludzi, którzy zajmują się tworzeniem memów.

Na liście, gdzie pokazani są Najbardziej wpływowi w Internecie, nie mogło zabraknąć także pary, czyli księcia i księżnej Sussex. Konto na Instagramie księcia Harrego oraz Megan Markle rekordowo szybko zdobyło niebotyczną liczbę followersów. Na profilu możemy przeczytać o najważniejszych wydarzeniach z życia rodziny, ale nie zabraknie tam i informacji o tym, które organizacje społeczne warto wspierać. Zupełnie inny rodzaj konta prowadzi nastoletnia Rahaf Mohammed. To jej wpisy na portalach społecznościowych uświadomiły milionom osób na całym świecie, jak naprawdę wygląda sytuacja saudyjskich kobiet. Wokół nastolatki zrobiło się głośno, kiedy ta próbowała zdobyć azyl i przez długi czas koczowała na lotnisku. W końcu się jednak udało i Kanada bezpiecznie przyjęła ją w swoje progi.

Muzycy i gwiazdy

Na takiej liście, nie mogło zabraknąć także gwiazd światowego formatu. Znajdziemy tam rapera Lil Nas X, ale także i bos band z Korei, czyli BTS. Ariana Grande także załapała się na listę, która jest obecnie najczęściej obserwowanym muzykiem na Instagramie. Wśród najpopularniejszych znalazła się także Cardi B, czyli amerykańska raperka, która nie boi się poruszać w swoich wpisach tematów politycznych. Zhang Dayi to projektantka, która ma ponad 11 milionów obserwujących na Weibo, a sprzedaż jej linii ubrań czy kosmetyków jest ogromna.

Najbardziej wpływowi w Internecie według Time to także chociażby Jojo Siwa, czyli 16-latka, która swoją karierę zaczęła na TikToku. Znajdziemy tam jeszcze Lizę Koshy, czyli amerykańską youtuberkę. Warto także wspomnieć o Jamesie Charlesie, który stał się pierwszym męskim ambasadorem marki kosmetycznej CoverGirl, choć w tym roku sokół postaci było sporo kontrowersji. Pełną listę znajdziecie pod TYM ADRESEM. Zgadzacie się z wybranymi postaciami, a może dodalibyście kogoś innego do tej listy?

Smartfony, które pozwolą wam być na bieżąco z trendami w social mediach, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Time / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment