Do projektu VR First dołącza kolejnych sześć uniwersytetów

„Crytek” poinformował, że do inicjatywy „VR First” dołączyło kolejnych sześć uniwersytetów, co zwiększyło liczbę placówek naukowych, uczestniczących w programie, do czternastu.

VR First Slide

Celem projektu „VR First”, który wystartował w styczniu, tego roku jest stworzenie fundamentów do rozwoju i badań w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, poprzez powołanie laboratoriów VR na uniwersytetach na całym świecie. Każda placówka badawcza oferuje studentom łatwy dostęp do oprogramowania „CryEngine” oraz najnowszego sprzętu znanych producentów, którzy dołączyli do projektu „ VR First”.

Uniwersytety, które jako ostatnie dołączyły do inicjatywy „VR First”, ulokowane są na trzech kontynentach i wprowadzają program do czterech nowych krajów. Najnowszymi partnerami naukowymi zostały: „Kajaani University of Applied Sciences” (Finlandia), „Manchester Metropolitan University” (Wielka Brytania), „Oklahoma University” (USA), „Tallinn Technical University” (Estonia), „The University of Canterbury” (Nowa Zelandia) oraz „University College London” (Wielka Brytania).

http://www.youtube.com/watch?v=GIQJApkSmU0

Jeśli zaciekawił was temat, więcej informacji o projekcie „VR First” znajdziecie tutaj.

Źródło: Crytek

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...