VR First Slide

Do projektu VR First dołącza kolejnych sześć uniwersytetów

„Crytek” poinformował, że do inicjatywy „VR First” dołączyło kolejnych sześć uniwersytetów, co zwiększyło liczbę placówek naukowych, uczestniczących w programie, do czternastu.

VR First Slide

Celem projektu „VR First”, który wystartował w styczniu, tego roku jest stworzenie fundamentów do rozwoju i badań w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, poprzez powołanie laboratoriów VR na uniwersytetach na całym świecie. Każda placówka badawcza oferuje studentom łatwy dostęp do oprogramowania „CryEngine” oraz najnowszego sprzętu znanych producentów, którzy dołączyli do projektu „ VR First”.

Uniwersytety, które jako ostatnie dołączyły do inicjatywy „VR First”, ulokowane są na trzech kontynentach i wprowadzają program do czterech nowych krajów. Najnowszymi partnerami naukowymi zostały: „Kajaani University of Applied Sciences” (Finlandia), „Manchester Metropolitan University” (Wielka Brytania), „Oklahoma University” (USA), „Tallinn Technical University” (Estonia), „The University of Canterbury” (Nowa Zelandia) oraz „University College London” (Wielka Brytania).

http://www.youtube.com/watch?v=GIQJApkSmU0

Jeśli zaciekawił was temat, więcej informacji o projekcie „VR First” znajdziecie tutaj.

Źródło: Crytek

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...