01YouTubeMessenger750x300

YouTube komunikatorem? Na to wygląda

Wymiana wiadomości tekstowych w obrębie serwisu YouTube wydaje się według Google świetnym sposobem na zatrzymanie usera na stronie. Czy jest to właściwa droga?

01YouTubeMessenger750x300

Dzisiejszy YouTube w niczym nie przypomina skromnego serwisu streamingowego sprzed kilku lat. Dzisiaj jest to potężne narzędzie służące do autopromocji, zarabiania pieniędzy, transmisji ważnych konferencji oraz oglądania śmiesznych kotów. Tak – zabawne filmiki stanowiły niegdyś istotę YT, lecz na przestrzeni lat serwis ten przeobraził się w prawdziwy kombajn. To nic złego, przeciwnie – oznacza to korzyści zarówno dla firmy, twórców, jak i użytkowników. Wraz z implementacją coraz to nowszych funkcji możliwości dzielenia się swoją twórczością, a co często za tym idzie zarobkiem, wzrastają. Jest zarobek – jest lepsza jakość nagrania, co docenią userzy, którzy pozostaną w serwisie na dłużej. Jeśli użytkownicy zostaną na YouTube dłużej – Google więcej zarobi. Dokładnie tak to działał, ale żeby biznes się kręcił, potrzebne są zmiany…

Gigant z Mountain View świetnie o tym wie, dlatego co i rusz obserwujemy, jak serwis rozrasta się o kolejne elementy. Tym razem Google postanowiło dołożyć do YT komunikator. Przyznam, że jest to zaskakujące, zwłaszcza że obecny system komentarzy jest na tyle rozwiniętym elementem, że kolejny sposób wymiany informacji wydaje się tutaj zbędny. Koncern widzi to jednak inaczej. Nie wszyscy korzystają z komentarzy, jednak chętnie udostępniają materiały za pośrednictwem komunikatorów takich, jak choć by Messenger od Facebooka. Po co user ma wychodzić z aplikacji, skoro może udostępniać i „omawiać” film w obrębach YouTube’a? Właśnie tym tropem idzie gigant i przyznam, że jest to metoda. Pytanie, czy słuszna? W mojej ocenie nie – gdyż do sukcesu potrzeba chętnych userów, a tym akurat firma ma problem. Dowód? Popatrzmy na Google Plus, określane też mianem miasta duchów.

Wracając do tematu – nowa funkcja jest obecnie w fazie testów i nie jest pewne, kiedy czy na w ogóle trafi ona do finalnej wersji aplikacji. Jeśli jednak tak się stanie, zamieracie korzystać z komunikatora wbudowanego w YouTube?

Źródło: Wired.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...