windowsphone750x300

Dobra wiadomość dla fanów Microsoftu: Każdy smartfon z Windows Phone 8 otrzyma aktualizację do wersji 8.1

Użytkownicy WP8 obawiają się o to czy gigant z Redmond zaktualizuje wszystkie słuchawki z mobilnymi okienkami do wersji 8.1. Ta jak wiadomo, ma wnieść do systemu naprawdę sporo. Obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie patrząc na to jak Microsoft zachował się w kwestii urządzeń z Windows Phone 7. Okazuje się, że tym razem może być inaczej – lepiej.

windowsphone750x300

Aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 ma wnieść między innymi centrum powiadomień, podobne do znanych z innych platform mobilnych oraz asystenta Cortana. Druga nowość również jest po części zaczerpnięta z innych systemów. Microsoft obiecuje wyposażyć ją w funkcjonalność zbliżoną do Google Now czy Siri. Oczywiście, pojawi się też mnóstwo innych – mniejszych i większych zmian, jednak na chwilę obecną nie jest znana dokładna ich lista.

Microsoft stara się na wszelkie sposoby przekonać użytkowników do swojego systemu. Kolejny niewypał w postaci braku aktualizacji z pewnością nie pomógłby w tych działaniach.  Mimo wszystko, u każdego posiadacza smartfona pracującego pod kontrolą Windows Phone pojawiały się obawy.

Teraz dobra wiadomość – fani kafelkowego interfejsu mogą przestać się martwić o przyszłość swoich urządzeń. Dyrektor PR Windows Phone, Greg Sullivan zapewnił, że każda słuchawka z WP8 otrzyma update do wersji 8.1. Wspomniany pracownik Microsoftu przekazał tę informację serwisowi Computerworld za pośrednictwem czatu.

Zakładając, że obietnice znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, platforma Windows Phone może zyskać nowych użytkowników.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...