ESPORT NOW 2016 Slide

Dobra wiadomość dla miłośników e-Sportu – TVP zapowiada transmisje z turniejów

Fani turniejów e-Sportowych mają powody do zadowolenia. Wszystko za sprawą „Telewizji Polskiej”, która planuje jeszcze w tym miesiącu relację z turnieju „ESPORT NOW 2016” odbywającego się we Wrocławiu. Nadawca ujawnił, że to nie jedyna inicjatywa, jaką ma transmitować „TVP”.

ESPORT NOW 2016 Slide

Popularność e-Sportowych transmisji stale rośnie, co zdaje się zauważać coraz więcej stacji telewizyjnych. W Polsce także mieliśmy kilka przebłysków, takowego zainteresowania. W 2015 roku doszło do pierwszej relacji z turnieju e-Sportowego przez rodzimą telewizję. Oczywiście chodzi tutaj o „Polsat Sport News”, w którego ramówce znalazła się transmisja z mistrzostw świata w „League of Legends”. Z kolei na TVN-owskim „Playerze.pl” królowały finały „Intel Extreme Masters” w Katowicach.

W dniach 28-29 maja we wrocławskiej „Hali Stulecia” startuje wydarzenie „ESPORT NOW 2016”, którego uczestnicy będą toczyć zmagania w takich grach, jak: „Counter-Strike: Global Offensive”, „League of Legends”, „HearthStone” czy „StarCraft 2” walcząc o pulę nagród o wysokości blisko 100 tysięcy złotych. Od darmowej relacji z tej właśnie imprezy platforma „VoD TVP” planuje rozpocząć swoją przygodę z e-Sportem. O tych rewelacjach poinformowali Kamil Górecki i Krzysztof Stypułkowski z agencji gamingowej „FantasyEXPO”, odpowiedzialnej za promocję i tworzenie turniejów e-Sportowych w Polsce. Jej założyciele ujawniają, że współpraca obu partnerów na transmisji z „ESPORT NOW 2016” się nie zakończy, i to dopiero początek. Szczegóły na temat kolejnych projektów mamy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

E-sport screen

Na portalu „WirtualneMedia.pl” możemy przeczytać:

Liczymy, że „TVP” będzie silnym partnerem w promowaniu e-Sportu wśród masowego odbiorcy. Jeszcze w tym roku chcemy wcielić w życie kilka inicjatyw produkcyjnych. Przed nami lata, w których e-Sport bardzo mocno zaznaczy swoją obecność w mediach masowych. – twierdzą Kamil Górecki oraz Krzysztof Stypułkowski.

Jeśli projekt realizowany we współpracy „FantasyEXPO” oraz „TVP” okaże się sukcesem istnieje duża szansa na to, że przyciągnie to kolejnych inwestorów, co przełoży się na szerszą obecność podobnych inicjatyw w polskich mainstreamowych mediach. Czego wam oraz sobie życzę.

Więcej informacji o wydarzeniu uzyskacie, odwiedzając ten adres.

Źródło: WirtualneMedia.pl, Esportnow.pl, YouTube

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...