Techland DD 2016 slide

Techland pracuje nad dwoma nowymi tytułami AAA – czy Wiedźmin doczeka się polskiego konkurenta?

Tegoroczna krakowska konferencja „Digital Dragons” ujawniła kilka ciekawych faktów. Zwłaszcza z obozu firmy „Techland”, która na najbliższe lata ma całkiem ambitne plany. Czego możemy się spodziewać po polskim developerze?

Techland DD 2016 slide

Firma „Techland” podczas konferencji „Digital Dragons 2016” ogłosiła plany na najbliższą przyszłość. Przedsiębiorstwo ma wyłożyć 300 milionów złotych na dwie wysokobudżetowe produkcje, w tym jedna to najprawdopodobniej zupełnie nowa marka.

Przedstawiciele „Techlandu” odwiedzili Kraków, aby poszukać tam zdolnych developerów. Ekipie  „Gier-Online” udało się porozmawiać z Pawłem Marchewką – założycielem oraz prezesem studia. To, czego się dowiedzieli, może zszokować nie jedną osobę:

Chciałbym dzisiaj przekazać wszystkim fanom gier „Techlandu” dobrą wiadomość: jesteśmy w trakcie prac nie nad jednym, ale nad dwoma nowymi tytułami. Ich łączny budżet szacujemy na 300 milionów złotych, więc będą to tak zwane gry AAA. Aby zapewnić dedykowanym tym grom zespołom pełną niezależność kreatywną, każdy z tych projektów powstaje w innym miejscu. Nad jednym pracuje studio wrocławskie, drugi zaś tworzony jest samodzielnie przez „Techland Warszawa”. Trzecie studio „Techlandu”, znajdujące się w kanadyjskim Vancouver, wspiera obie produkcje oraz zespoły od strony technologicznej. Naszym głównym celem jest dostarczenie graczom w ciągu najbliższych lat dwóch wielkich tytułów, które odniosą jeszcze większy sukces niż „Dying Light”. Zapewniam, że jest na co czekać! – zdradza Marchewka.

Techland DD 2016 screen

Co prawda nazw gier nie udało nam się jeszcze poznać, lecz można zgadywać, iż jedną z nich powinna być kontynuacja „Dying Light”. Pierwsza część dzieła „Techlandu” zebrała przyzwoite oceny, a dodatkowo osiągnęła całkiem niezły wynik ze sprzedaży. Mocno bym się zdziwił, gdyby twórcy nie skorzystali z potencjału drzemiącego w marce. Drugi tytuł ma mieć otwarty świat oraz być mieszanką RPG i akcji w sosie fantasy. Wskazuje to na wykorzystanie części pomysłów z zawieszonego projektu „Hellraid”, choć bez większego związku z tym tytułem. Więcej szczegółów na temat obu gier niestety nie poznaliśmy. Najważniejszą wiadomością jednak jest to, że premiery produkcji mają odbyć się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ekipa z „CD Projekt RED” skończyła prace nad „Wiedźminem” i aktualnie ich uwaga skupia się wokół „Cyberpunk 2077”. Może to jest doskonała okazja do tego, aby tym razem w stajni „Techlandu” powstał najlepszy polski erpeg w klimatach fantasy?

Z naszą recenzją gry „Dying Light” zapoznacie się pod tym adresem.

Źródło: Digitaldragons.pl, Gry-online.pl

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...