Dobre wiadomości dla osób oczekujących Sailfish OS

Byli pracownicy Nokii, odpowiedzialni za stworzenie MeeGo, jakiś czas temu wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli prace nad nowa platformą. Co ciekawe Sailfish Os, bo tak nazywa się nowy system, cieszy się sporym zainteresowaniem, mimo, że nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany. Wczoraj firma Jolla podała do wiadomości publicznej kolejne istotne informacje na temat nowej platformy systemowej.

Sailfifsh750x300

Według twórców Sailfish OS będzie mógł pracować na każdym smartfonie działającym pod kontrolą Androida.  To duże zaskoczenie, gdyż początkowo uważano, że system będzie jedynie pozwalał uruchamiać aplikacje pisane na mobilną platformę Google, podobnie jak to ma miejsce w przypadku nowej jeżynki Z10. Nikt nie spodziewał się, że w przypadku urządzeń z Androidem, możliwe będzie „wgranie” Sailfish jak zwykłego ROMU.

Oczywiście, system będzie w pełni kompatybilny z aplikacjami pisanymi na zielonego robota. Miejmy nadzieję, że będzie to działać lepiej niż w przypadku Blackberry.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...