Dobrze się zapowiadające „pchełki” – JBL T280A

JBL zapowiedziało właśnie, iż wkrótce na rynku ukażą się dość obiecująco się prezentujące słuchawki dokanałowe T280A. Czy warto się nimi zainteresować?

JBL to amerykańska marka dość dobrze znana prawdziwym miłośnikom muzyki, zdołała sobie bowiem wyrobić w pewnych kręgach naprawdę wysoką renomę dzięki temu, że co jakiś czas „wypuszcza” na rynek sprzęt audio bardzo dobrej jakości, trafiający do przekonania wszelkiej maści audiofilom (tym prawdziwym i tym „aspirującym”, którzy zwyczajnie mają za dużo pieniędzy – „zabawki” sygnowane logiem JBL, jak wielu producentów stawiających przede wszystkim na jakość, do najtańszych z reguły nie należą, w omawianym jednak przypadku mamy do czynienia ze słuchawkami relatywnie tanimi – ich cena ma wynieść 129 zł). Ostatnio przebojem koncernu jest przede wszystkim najnowsza linia jej głośników, która zebrała na całym świecie wiele pozytywnych, a nawet entuzjastycznych recenzji, nic więc dziwnego, że to przede wszystkim z tą serią producent próbuje skojarzyć swoje najnowsze dziecko, zapowiadając, że T280A będą w stanie zapewnić wrażenia tej samej jakości (w przełożeniu na specyfikę dźwięku odtwarzanego przez słuchawki). Pewnie zapewnienia te są przesadzone, mamy wszak do czynienia ze sprzętem z niewygórowanej półki cenowej, niemniej w swej klasie może to być produkt wart zainteresowania. Warto przy tym wspomnieć iż są one w dużej mierze pomyślane jako sprzęt mający współpracować ze smartfonami (posiadają wbudowany mikrofon).

Zwraca uwagę, że JBL przedstawiając swoje „pchełki” akcentuje wagę ich wyglądu i komfortu jaki mają użytkownikowi zapewnić.  Nie odniosłem jednak  wrażenia aby w jakikolwiek sposób odbiegały one estetyką od typowych słuchawek dokanałowych, wątpię, że po wyjęciu z opakowania i umieszczeniu ich na półce z innymi zwrócilibyście jakoś specjalnie na nie uwagę. Faktem, który trzeba jednak wziąć pod uwagę jest to, że wszelkie „pchełki” wyglądają niemal zawsze tak samo – i nie widzę w tym akurat nic złego, bo wybiera się je m. in. po to by nie zwracały uwagi, oraz ze względu na zazwyczaj relatywnie dobrą jakość dostarczanego dźwięku i tego w jaki sposób jest on rozprowadzany w porównaniu np. ze słuchawkami nausznymi. Ich specyfikacja techniczna prezentuje się następująco: mają 9mm przetworniki przy paśmie przenoszenia 20 – 20kHz i i impedancji 16 Ohmów, do tego kabel długości 1.1 m. T280A w sklepach powinny ukazać się lada dzień i przypuszczalnie warto będzie się nimi zainteresować, o ile nie będzie nas stać, by zainwestować kilkuset złotych w naprawdę dobry sprzęt.

Źródło: JBL.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...