Mobilne Dokumenty i Arkusze Google od teraz obsługują dodatki

Dodatki lub jak kto woli rozszerzenia pakietu biurowego giganta z Moungaint View dostępne były dotychczas jedynie w webowej wersji usługi. Na szczęście to już przeszłość – witamy mobile.

 Google Ad On

To zaskakujące, że implementacja obsługi dodatków do smarfonowo-tabletowej wersji aplikacji Dokumenty w Arkusze zajęła Googlersom aż 2 lata. Nie mniej jednak powinno nas cieszyć, że te w ogóle się pojawiły. W założeniu mają one zwiększyć możliwości wspomnianych programów. Jak jest w rzeczywistości?

Dodatki – czy aby na pewno użyteczne?

Rozszerzenia wykorzystują API Google i mogą czerpać garściami z rozwiązań firmy. Problem w tym, że deweloperzy nie są zbyt chętni do rozwijania tegoż elementu aplikacji. Dlaczego? Wydaje mi się, że powodem jest tutaj Microsoft i jego pakiet biurowy – Office. Co ma piernik do wiatraka? Wbrew pozorom, całkiem sporo. Jak wiadomo aplikacje (tradycyjne, nie mobilne) wchodzące w skład pakietu giganta z Redmond również korzystają z dodatków. Office w wydaniu MS cieszy się większą liczba użytkowników i prawdę mówiąc, dokumenty Google są przy nim malutkie. Podsumowując – twórcy dodatków mogą obawiać się nikłej ich popularności i towarzyszącemu mu brakowi zysku. To oczywiście jedynie moja teoria, ale przyznacie – prawdopodobna.

http://www.youtube.com/watch?v=BZ0Nd5xtARo

To dopiero początek

Twórcy rozwiązania przyznają, iż jest to dopiero jego początek, a co za tym idzie, lista dodatków jest jeszcze bardzo skromna. Na chwilę obecną możemy wymienić ich zaledwie kilka – Zoho, DocuSign, PandaDoc czy Scanbot. Pozostaje mieć nadzieję na to, że najbliższe tygodnie tudzież miesiące będą obfitować w wysyp nowych rozszerzeń.

Chcecie sprawdzić ich działanie na własnym przykładzie? Proszę – udajcie się pod ten adres i sprawdźcie, co w trawie piszczy.

Źródło: Google

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...