„Dolicz do rachunku w Orange” – nowa forma płatności w Google Play

Form płatności za gry i aplikacje na platformę Android mamy pod dostatkiem, lecz lwia ich część jest dla przeciętnego usera zbyt skomplikowana. Całe szczęście możemy znaleźć także proste rozwiązania, tj. karty upominkowe oraz doliczanie do rachunku telefonicznego. Ostatnia opcja wydaje się najwygodniejsza, choć do tej pory z jej dobrodziejstwa mogli skorzystać jednie klienci Play oraz Plus GSM. Teraz pora na Orange.

Bez tytułu3

Stało się – od teraz każdy liczący się polski operator telefonii komórkowej oferuje możliwość zapłaty za zakupy w Google Play. Koszt aplikacji/gry zostanie automatycznie doliczony do rachunku, co z pewnością docenią osoby oporne na podawanie danych swoich kart kredytowych. Dodatkową zaletą wspomnianego rozwiązania jest, jak by nie patrzeć, wydłużony czas rozliczenia. Fakturę opłacamy co miesiąc, więc termin płatności może wynieść nawet 30 dni.

Dołączenie Orange do listy operatorów oferujących nową formę płatności cieszy, lecz po zapoznaniu się ze szczegółami zauważyłem jedną niepokojącą rzecz. Limit miesięczny oferowany przez „pomarańczową sieć” wynosi jedynie 50 zł. W przypadku okazjonalnych zakupów nie będzie to problemem. Inaczej ma się sprawa osób regularnie korzystających z zasobów Google Play. W stosunku do limitów nałożonych przez konkurencyjnych operatorów Orange nie wypada najlepiej. Z drugiej strony może to być podyktowane względami bezpieczeństwa, zarówno sieci, jak i klienta. W końcu każda płatność internetowa niesie za sobą pewne ryzyko.

No dobrze, sprawdźmy, kto może skorzystać z tytułowej opcji. Okazuje się, że nie wystarczy być klientem Orange. Chcąc cieszyć się doliczaniem do rachunku, należy posiadać we wspomnianej sieci usługę abonamentową lub Mix oraz włączyć w Orange Online takową funkcję.

Żyjemy jednak w Polsce i gros ludzi – szczególnie tych młodszych, a tacy korzystają z Google Play najczęściej – posiada oferty Pre-Paid, czyli tzw. na kartę. Smutne jest to, że operator nie zdecydował się udostępnić opisywanej usługi również takim klientom. Stanowią oni niezwykle liczną grupę, więc działania Orange nie są dla mnie do końca zrozumiałe.

Pomijając te kilka zgrzytów, uważam, że „pomarańczowi” stanęli na wysokości zadania i za samo wprowadzenie usługi „Dolicz do rachunku” należą im się gratulacje.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...