You are here
Gestem w stronę użytkownika. Nowa aplikacja od Microsoft Aplikacje 

Gestem w stronę użytkownika. Nowa aplikacja od Microsoft

Jeżeli twórcy aplikacji nie spoczną na laurach, niedługo najbardziej niepotrzebną rzeczą przy obsłudze smartfona będzie sam człowiek. Microsoft udostępnił właśnie wersję beta bardzo przyjaznej użytkownikowi aplikacji.

gest 750x300

Gestures Beta, czyli po prostu gesty. Wykonując najprostsze czynności użytkownik sprawia, że słuchawka sama zrozumie jego intencje i zachowa się tak jak ją zaprogramowano. Załóżmy, że zima jednak się pojawiła. Każdy posiadacz smartfona wie, że jego obsługa, bez specjalnych rękawiczek, do najłatwiejszych nie należy. Aplikacja pozwala na odebranie przychodzącego połączenia po przyłożeniu aparatu do twarzy. Co, jakby nie patrzeć, znacznie ułatwi sytuacje, szczególnie na mrozie.

http://www.youtube.com/watch?v=9YGvfLjje_s

Zmyślne? Z całą pewnością. Pożyteczne? Być może. Na pewno ułatwiające odrobinę życie, ale chyba nie na tyle, by bez tej aplikacji nie dało się normalnie funkcjonować. Oprogramowanie cały czas jest w fazie testów, ale prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Nie jest to może innowacyjne rozwiązanie, jednak trudno odmówić mu uroku. Funkcje na bazie gestów znane i używane są od dawna, ale Microsoft stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta, dodając coraz to nowsze zastosowania. Należy pamiętać, że póki co jest to wersja rozwojowa, a jej finalna forma może sporo jeszcze namieszać.

Na czym pojawiło się Gestures Beta? Oczywiście na Windows, w wersji 8 oraz 8.1. Jedynie Lumie 630, 635 oraz 650 mogą mieć nieco ograniczoną funkcjonalność.

Źródło

Foto: 1, 2.

Related posts

Leave a Comment