You are here
Dom z Papieru część 3 na pierwszym zwiastunie. Wraca Profesor artykuły News 

Dom z Papieru część 3 na pierwszym zwiastunie. Wraca Profesor

Netflix zrobił niespodziankę swoim użytkownikom i dziś pokazał nowy, a zarazem pierwszy zwiastun jednego z ciekawszych seriali. Dom z Papieru część 3 wróci już niebawem na platformę, a razem z nim nasi ulubieni bohaterowie. Co czeka ich w kolejnych odcinkach?

Dom z Papieru część 3

Historie o wielkich napadach ogląda się wyśmienicie. Warto chociażby przypomnieć tutaj serię Ocean’s Eleven, która łączyła w sobie kino awanturnicze z komedią. To, co zaproponował swoim subskrybentom Netflix, to już zupełnie inna bajka. Pierwsze dwa sezony Domu z Papieru rozbudziły oczekiwania widzów, choć zapewne część z nich nie wierzyła w ogóle w to, że kolejna odsłona ujrzy światło dzienne. Ostrzegamy, jeżeli nie widzieliście dwóch pierwszych sezonów, to nie czytajcie dalej. Możliwe SPOILERY.

Dom z Papieru część 3

O czym opowiada serial? Tutaj główną osią, wokół której skupiona jest fabuła, jest napada na mennicę państwową. Miejsce, które jest lepiej strzeżone i zabezpieczone, niż nie jeden bank. Każdy, kto choć raz ze szkolną wycieczką odwiedzał mennice ten wie, o czym piszemy. Mówimy więc tutaj o czymś, co spokojnie można nazwać „napadem stulecia”. I do takiego napadu, potrzeba odpowiedniej grupy osób. Wszystkie te osoby rekrutuje człowiek, którego tytułuje się Profesorem. To on jest w tym wszystkim najważniejszy, choć początkowo wydaje się, że jego rola w całym napadzie jest marginalna.

Dom z Papieru część 3 toczył się będzie już po samym napadzie. O tym, jak on przebiegał, opowiadają dwa pierwsze sezony. Dlatego też wielu widzów nie wierzyło w to, że kolejny sezon powstanie. Poprzednie części stanowiły bowiem domkniętą całość, która może nie do końca odpowiadała na wszystkie pytania, ale mimo wszystko tworzyła coś, do czego trudno się było przyczepić. Owszem, niektóre z rozwiązań fabularnych aż raziły głupotą (scena z motocyklem), ale Dom z Papieru to bardzo przyjemny serial. Warto także dodać, że bardzo dobrze zrealizowany i nakręcony, co wcale nie jest czymś tak oczywistym, jak można by było przypuszczać.

Kontynuacja na siłę?

Nie wątpimy w to, że Dom z Papieru część 3 będzie przyjemny w oglądaniu. Pierwsze dwa sezony pokazały, że twórcy mieli pomysł na historię i konsekwentnie go realizowali. Zastanawia nas jednak to, czy przypadkiem nie było tak, że po sukcesie pierwszych sezonów, nie zamówiono po prostu kolejnego. Nasi bohaterowie są teraz w różnych częściach świata i cieszą się z „zasłużonych” wakacji. Krótki zwiastun pokazuje, że nie będą to spokojne wakacje, bo ktoś chce ich wszystkich dopaść. Mamy nadzieję, że z serialu nie zrobić się teraz opowieść skupiona tylko i wyłącznie wokół akcji, bo byłaby wielka szkoda. Premiera w lipcu na Netflix.

Nowe smartfony, na których obejrzycie poprzednie odcinki Domu z Papieru, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment