You are here
Snake w Google Maps – firma umie w Prima Aprilis artykuły News 

Snake w Google Maps – firma umie w Prima Aprilis

Dziś mamy taki dzień, że nie wolno wierzyć we wszystko, co pojawia się w Internecie. Praktycznie każda duża firma wypuszcza informacje, które są zwyczajnie żartem. W końcu mamy Prima Aprilis, a to zobowiązuje. Jednak Google robi to trochę inaczej, niż inne firmy i zwyczajnie daje swoim użytkownikom możliwość dobrej zabawy. I teraz pojawił się Snake w Google Maps.

Snake w Google Maps

Kiedy Google udostępniło na swojej stronie możliwość grania w PacMana, produktywność w pracy spadła niesamowicie. W końcu mówimy tutaj o grze, która przyciągała miliony użytkowników i dalej to robi. Prost rozrywka, a dodatkowo bazująca na nostalgii. To musiał być sukces. Teraz, czyli pierwszego kwietnia, Google znów musiało przyczynić się do spadku produktywności wśród wielu firm. Wąż, czyli popularny Snake, to przecież klasyk w którego grało się godzinami na starych Nokiach.

Snake w Google Maps

Przyznajemy bez bicia, Snake w Google Maps wciąga, jak mało co. Wprawdzie nie jest to klasyczne przeniesienie jeden-do-jeden, ale zasady zostały dokładnie te same. Google zmieniło tak naprawdę tylko to, czym gracz się porusza. Nie jest to już wąż, a… pociąg. Mamy też nie są po prostu zwykłymi, pustymi przestrzeniami, ale nawiązują do miast znajdujących się na całym świecie. Do wyboru mamy Tokio, Londyn, Sao Paulo, Kair, Sydney oraz San Francisco. Możemy także wybrać opcję „Świat”, gdzie nasz pociąg będzie jeździł po prostu po mapie świata.

Zadaniem gracza jest zabieranie na pokład pojazdu pasażerów, a każdy kolejny z nich, wydłuża skład. Czyli dzieje się dokładnie to samo, co w przypadku klasycznego Węża. Podróżując po największych miastach, Google zadbało także o walory edukacyjne, bo na mapach pojawiają się miejsca związane z architekturą, np. mosty. Warto wiedzieć, że należy przejechać przez nie z odpowiedniej strony, żeby się nie wykoleić i nie zaczynać od nowa. Snake w Google Maps dostępny jest w samej aplikacji, zarówno na iOS, jak i na Android. Należy wejść w aplikację, a następnie wysunąć menu po lewej stronie. Tam znajduje się nowa pozycja „Zagraj w Węża”. Jeżeli jednak ktoś nie posiada aplikacji, może skorzystać z wersji przeglądarkowej. Wystarczy wejść pod TEN ADRES.

Nowe smartofny, które pozwolą wam grać w co tylko zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment