Doom nadejdzie w maju – znamy datę premiery

Już w maju będziemy mieli okazję zagrać w najnowsze dzieło Id Software – DOOM. Dokładna data premiery to 13 maja. Autorzy z okazji premiery przygotowali dla nas nowy trailer, pokazujący już grę w ostatecznej formie.

Gracze oczekiwali na nowego Dooma już kilka lat. Najnowsza produkcja Id Software jest kolejnym remake’iem pierwszej części serii i znacząco zmienia rozgrywkę, którą mogliśmy do tej pory kojarzyć z ostatnią częścią serii, czyli Doomem 3. Najnowszy Doom ukaże się na PC, PS4 i X1.

http://www.youtube.com/watch?v=3SAFSz8yxrE

Nowa odsłona cyklu jest zdecydowanie bardziej dynamiczna i brutalna niż cokolwiek, co widzieliśmy do tej pory w ramach wycieczek do piekła z Id Software. Tym razem, ważną częścią rozgrywki będą ataki fizyczne i szybki traversal, mający umożliwić walkę z przeciwnikami za pomocą różnych ataków bezpośrednich łączonych z szerokim arsenałem broni.

Oprócz tego znacząco zmieniła się, w stosunku do poprzednich części, oprawa gry. Teraz jest bardziej żywa i kolorowa, jednak da się zauważyć wpływy starszych odsłon cyklu, choćby na design przeciwników oraz charakterystycznej, zielonej zbroi bohatera.

Mimo zmiany oprawy, gra wygląda bardzo ładnie i zgodnie z tradycją serii jest bardzo brutalna. Jak wspomniałem wcześniej do arsenału znanych broni, dołączą ataki fizyczne a także potężne ciosy kończące.

Seria Doom jest bardzo ważna dla historii i rozwoju gier typu FPP. Cykl jest na rynku od lat 90 – na samym początku pierwszy Doom był jedną z najbardziej przełomowych strzelanin, aby po jakimś czasie (i jednym sequelu) ustąpić miejsca innym i powrócić dopiero w erze DirectX 9. Doom 3, został dość dobrze oceniony i był ostatnią odsłoną serii z jaką mieli styczność gracze. Ostatnio mieliśmy możliwość gry w jego odświeżoną edycję – Doom 3: BFG Edition. 

 

 

 

 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...