Google na straży bezpieczeństwa w sieci

Pisaliśmy niedawno o tym, że Google dba o bezpieczeństwo użytkowników Internetu. Warto przyjrzeć się, jak firma zamierza nas chronić w sieci. Nowa funkcja nosi nazwę „Bezpieczne przeglądanie”.

Funkcja ta to nic innego, jak informowanie użytkowników Chrome, Firefoxa i Safari o stronach, których odwiedzenie może skutkować kradzieżą danych osobowych lub zainstalowaniem szkodliwego oprogramowania.

Każdego dnia Google sprawdza miliardy adresów internetowych. Dzięki temu, udaje się wykryć strony, które próbują wyłudzić informacje poufne. Chyba każdy z nas spotkał się z tym, że czasem minimalna zmiana adresu, często niezauważalna przez osoby, które szybko chcą się dostać do interesującej ich treści, może skutkować wyświetleniem strony, która ma udawać tę prawdziwą.

Firma Google dzieli takie strony na strony atakujące, które mają przechowywać i rozpowszechniać szkodliwe oprogramowanie oraz na strony przejęte, których zabezpieczenie zostało złamane. Usługa „Bezpieczne przeglądanie” informuje administratorów stron o tym, że zostały one przejęte. Następnie mierzony jest czas reakcji, w jakim admini doprowadzają swoje strony do normalnego funkcjonowania. Jeśli nie wyeliminowano luki w zabezpieczeniach, to Google mierzy wskaźnik ponownych ataków na takie strony internetowe.

Ciekawe, co Google zaprezentuje nam w kwestii bezpieczeństwa w Internecie następnym razem.

Źródło: Google

_______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...