You are here
Dreamfall: Chapters – ujawniono datę premiery drugiego epizodu Gry 

Dreamfall: Chapters – ujawniono datę premiery drugiego epizodu

Na portalu Kickstarter ukazała się informacja od Red Thread Games o oficjalnej dacie wypuszczenia drugiego „odcinka” przygód  Zoe Castillo i April Ryan. Zabawa rozpocznie się 10 marca 2015 roku.


W najnowszej części, zatytułowanej „Rebels”, będziemy mieli możliwość poznania nowych lokalizacji w tym miasta Marcuria, stolicy Northlands, które jest okupowane przez imperium Azadi. Nasi bohaterowie znów będą musieli rozwikłać wiele zagadek, aby odkryć uknuty plan zagrażający bliźniaczym światom Stark i Arkadii. Więcej o samej grze przeczytacie tutaj.

Twórcy nie ukrywają, że chcieli oddać grę do użytku jeszcze w lutym, planowany deadline wyznaczyli na 24 lutego, jednakże z pewnych względów nie było to możliwe.

Druga odsłona jest o połowę dłuższa niż jej poprzedniczka, co ma nam dać około 4 godzin rozrywki. Wiąże się z tym wydłużony czas testów programu, sprawdzania czy zabawy nie popsują nam bugi i inne niespodzianki. Patrząc na doświadczenie Ubisoftu, który wypuszczając najnowszą część „Assassins Creed: Unity” nie uniknął błędów i wpadek, stwierdzam, że jest to słuszny zabieg ze strony studia Red Thread Games. Podobnie zachowali się twórcy nowego „Wiedźmina”, którzy, nie chcąc nam sprzedać tzw. lipy, opóźnili premierę przygód Geralta.

Jednocześnie trwają prace nad trzecim epizodem „Dreamfall”, w sumie do końca roku obiecano nam jeszcze 3 nowe części. Patrząc na tempo z jakim powstają kolejne historie Zoe i Kiana, możemy się jednak spodziewać, że w 2015 nie poznamy całej historii.

http://www.youtube.com/watch?v=HSlAiOXb_tw

Grę dedykowaną systemom operacyjnym: Windows, Mac i Linux, możemy tradycyjnie nabyć poprzez platformę Steam oraz GOG. Trójwymiarowa grafika oparta na silniku Unity 4 jest dość wymagająca, aby zagrać na najwyższych detalach, przyda się 4 rdzeniowy procesor, 4 GB RAM, i GeForce GTX 660.

Źródło: kickstarter.com, redthreadgames.com

Related posts

Leave a Comment