Dressizer – pozwól się ubrać aplikacji

Od niepamiętnych czasów doskonały wygląd jest czymś, co potrafi spędzać sen z powiek niejednej osobie. Powstała aplikacja, która pomoże Wam się dobrze ubrać.

Od dawna wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków, o czym może świadczyć Dressizer – mobilny program, który pomoże wybrać dla siebie odpowiednie ubrania. Chociaż pomysł narodził się w głowach trzech studentów informatyki, to na chwilę obecną wyceniany jest na 1,5 miliona złotych.

Skąd w ogóle pomysł na stworzenie tego typu aplikacji? Studenci dostawali od znajomych zdjęcia z przymierzalni z pytaniami, czy dobrze w czymś wyglądają. Ciągły bieg i pośpiech w załatwianiu codziennych spraw uniemożliwia natychmiastową odpowiedź i często przyjaciele musieli spędzić w sklepowych przymierzalniach szmat czasu, a nie gwarantowało to uzyskania odpowiedzi. Dodatkowo dochodził tutaj czynnik obiektywności, bo to, co podoba się komuś i ten ktoś uważa, że innej osobie w czymś dobrze, nie musi oznaczać, że tak rzeczywiście jest. O gustach się nie dyskutuje, jak mawiał klasyk. Młodzi adepci informatyki postanowili coś z tym zrobić i z pomocą koleżanki stworzyli, w ramach projektu na studiach, aplikację mobilną Dressizer.

Program pozwala na anonimowe wysyłanie zdjęć do znajomych i do losowych osób. Po otrzymaniu powiadomienia mogą oceniać czy wybrana przez nas stylizacja się podoba, czy też nie. Co ciekawe, kobiety nie są jedynymi użytkowniczkami aplikacji, a bardzo chętnie korzystają z niej również mężczyźni, którzy też chcą dobrze wyglądać, a niekoniecznie potrafią się przyznać, że potrzebują modowej pomocy.

Dressizer był początkowo używany jedynie przez znajomych twórców programu, jednak bardzo szybko zyskał na popularności i w chwili obecnej korzysta z niego już parę tysięcy osób. Fakt ten nie mógł przejść niezauważony i aplikacją zaczęli interesować się inwestorzy. Startupem zainteresowano się w Finlandii, a to jeszcze nie koniec.

Sam mechanizm Dressizera jest prosty – przesyłamy zdjęcie i sprawdzamy ile osób wybrało opcję „leave it”, a ile „take it”. To pozwala nam na zdecydowanie się czy jakieś ubranie znajdzie się w naszym koszyku z zakupami, czy wyląduje z powrotem na półce. W aplikacji nie mogło też zabraknąć elementów social media, takich jak dodawanie znajomych. Możemy też śledzić upodobania modowe celebrytów.

Studenci mają pomysły, by rozwijać program. Myślą również o tym, by podbijać zagraniczne rynki. Dressizer zapowiada się ciekawie i pewnie już niedługo przeczytamy o sukcesach aplikacji.

Więcej informacji: Dressizer. Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS

 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...