PavilionX2HP750x300

Testujemy HP Pavilion X2 – pierwsze wrażenia

To już kolejny produkt HP, który mam okazję „wziąć na warsztat”. Tym razem jestem wyjątkowo podekscytowany, gdyż jest to mój ulubiony typ konstrukcji, czyli hybryda.

PavilionX2HP750x300

Hybryd na rynku pod dostatkiem. W sklepach znajdziemy bogatą ofertę droższych, jak i tańszych sprzętów zaliczanych do kategorii urządzeń konwertowalnych. Jako że należę do grona entuzjastów tego typu rozwiązań, staram się sprawdzić organoleptycznie większość z nich, a przynajmniej te popularniejsze i dostępne w naszym kraju. Tak też trafił do mnie właśnie model Pavilion X2 (12- b000nw).

Kwestię unboxingu zostawimy do czasu opublikowania pełnej recenzji, ale wspomnę tylko, że w  zestawie poza samym komputerem i niezwykle „przydatnymi” instrukcjami znajdziemy kabel zasilający USB Typu-C oraz dedykowany rysik. Obydwa elementy dają jasny przekaz – mamy do czynienia z nowoczesnym komputerem. Wszak nie każdy, nawet świeży sprzęt może pochwalić się nowym złączem USB, o którego zaletach później oraz rysikiem podobnym do tego stosowanego w hybrydach Microsoft Surface. Brawo HP.

Na pierwszy rzut oka komputer przypomina testowany przeze mnie niedawno HP Envy 13. Widać to szczególnie po charakterystycznej pokrywie notebooka. Nie jest on co prawda tak smukły, jak wspomniany model, jednak dalej jest to konstrukcja atrakcyjna wizualnie. Niestety, waga urządzenia daje się we znaki – sprzęt jest ciężki, jak na hybrydę, choć jeśli zestawimy go z typowymi notebookami, nie jest źle.

PavilionX2HP

Wygląd samej konstrukcji robi wrażenie – sprzęt jest mówić kolokwialnie ładny. Podobają mi się starannie wykończone elementy, boczne głośniki B&O Play, które swoją drogą grają świetnie. Klawiatura zdaje się mieć idealny skok, zaś samo rozmieszczenie przycisków jest bardzo zbliżone do pełnego standardu. To gwarantuje sporą wygodę użytkowania. Gładzik – cieszę się, że jest, ale nie widzę dla niego głębszego zastosowania. Przyzwyczajeni do myszy wybiorą „gryzonia”, reszta zaś zachwyci się dotykowym, niezwykle responsywnym ekranem. Właśnie nie musimy po nim miziać palcem, gdyż producent dołączył do zestawu specjalny rysik lub jak kto woli piórko dotykowe. Powiem wam, że jestem zaskoczony jego precyzją. Interakcja przy użyciu tegoż akcesorium przypadła mi do gustu, do tego stopnia, że sam rozważam zakup podobnego gadżetu dla mojego Lenovo.

Kolejnym elementem, który mnie zachwycił jest 12-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pixeli (WUXGA). Dodam jeszcze, że magnetyczne zawiasy łączące część tabletową z klawiaturą są naprawdę solidne i zapewniają stabilny uchwyt sprzętu.

Jak już wcześniej wspomniałem producent umieścił w urządzeniu port USB typu-C, który zapewnia lepsza jakość połączenia, szybkość przesyła danych oraz komfort użytkowania. Ten ostatni jest bezpośrednio związany z tym, że tyczka USB-C jest dwustronna, a co za tym idzie – nie pomylimy już strony podczas umieszczania kabla w gnieździe.

PavilionX2HPa

Nie jestem przekonany, jak wbudowany hardware sprawdzi się podczas bardziej wymagających zadań. Tak, wiem, że komputer ten jest dedykowany prostym codziennym czynnościom, ale nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził jego działania w grach czy obróbce grafiki, o intensywnej pracy wielozadaniowej nie wspomnę. Cóż, niejednokrotnie już zaskakiwała mnie optymalizacja oprogramowania pod kątem słabszego (choć nie słabego) sprzętu, dzięki której ten dział lepiej niż mocniejsze jednostki. Czy tak będzie tym razem? Okaże się w najbliższych dniach.

Testowany przeze mnie model odbieram pozytywnie. Nie tylko dlatego, że jest hybrydą, które upodobałem sobie w ostatnim czasie. Sprzęt jest przyjemny dla oka, solidnie wykonany i zgodny z najnowszymi standardami. Aluminiowa konstrukcja oraz świetny ekran – czegóż chcieć więcej. Owszem znalazłem kilka błędów i niedociągnięć, o których napiszę w pełnej recenzji X2-ki, ale nie są to wady, które dyskwalifikowałyby sprzęt. Potknięcia zdarzają się każdemu, nawet gigantom branży.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić was do zapoznania się z pełny testem HP Pavilion X2, który okaże się na łamach Vipmultimedia.pl jeszcze w tym tygodniu.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...