Dron, który może unosić się bez końca

W  przypadku dronów, często największym ograniczeniem jest akumulator nie pozwalający na wystarczająco długie loty. Obecnie nawet najlepsze modele osiągają wyniki rzędu kilkudziesięciu minut lotu, a w przypadku dodatkowego obciążenia czas ten automatycznie się skraca. A co, jeśli dron mógłby unosić się przez kilka dni albo tygodni?

Na potrzeby armii amerykańskiej, firma z Bostonu CyPhy Works, stworzyła drona, który nie potrzebuje ładowania akumulatorów i może unosić się tak długo, jak chce tego jego właściciel. Armia już od jakiegoś czasu wykorzystuje właśnie takie drony do ochrony swoich terenów. PARC, bo tak nazywa się omawiany dron, służy przede wszystkim do ochrony i wydłużonej obserwacji, a możliwość nieskończonego lotu zawdzięcza kablowi zasilającemu i przesyłającemu dane. Urządzenie może osiągnąć wysokość do 150 metrów, w zasięgu ograniczonym przez kabel. Wspomniany kabel jest nieco cieńszy od kabla typu Jack, lecz podobno bardzo wytrzymały. Na wypadek, gdyby jednak kabel się urwał PARC jest wyposażony w zapasowe akumulatory, mające zapewnić przynajmniej tyle mocy, aby wrócić do centrum sterowania.

Drony stały się tak powszechne, że nie dziwi próba umieszczenia ich na niebie na stałe jako kamer monitoringu. W wypadku takiego zastosowania liczy się przede wszystkim efektywność oraz możliwość zdalnej reakcji, tu nie sprawdziłyby się drony zdolne jedynie do krótkich lotów. Niedawno opisywaliśmy jednostkę CPU przeznaczoną specjalnie dla dronów. Ciekawe, czy gdyby połączyć tego rodzaju zastosowanie z urządzeniem typu PARC, to otrzymalibyśmy idealną sieć CCTV samodzielnie reagującą na to, co „widzi”? Cóż, przyszłość jest dziś, więc nie zdziwcie się, kiedy zamiast kamer będziemy wypatrywać dronów.

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...