Drone Awards 2018: dla takich ujęć powstały drony

Fotografia dronowa ewoluuje. Urządzenia stają się nie tylko sprawniejsze i prostsze w obsłudze, ale także tańsze. Najistotniejsze są jednak ich możliwości fotograficzne, których popis możemy obejrzeć u laureatów Drone Awards 2018.

Drone Awards 2018

Wiadomo, że tak zwany widok z lotu ptaka może być dla wielu ekscytujący. Aby uzyskać naprawdę ciekawy efekt, trzeba “wzbić” się wysoko w powietrze i po krótszej bądź dłuższej obserwacji, wybrać atrakcyjny punkt. Przepis na sukces? Owszem, choć podobnie jak to ma miejsce w każdej innej dziedzinie fotografii, tak i tutaj potrzeba odrobiny talentu. Tego nie brakuje fotografom biorącym udział w tegorocznym konkursie Drone Awards.

Drone Awards 2018

Zdjęcia, które weszły do finału Drone Awards 2018, są po prostu zjawiskowe i aż proszą się o wykorzystanie ich na tapecie komputera lub smartfona. Powiedzmy sobie szczerze — mimo, że porządnego drona możemy kupić dziś za nieco ponad 2 000 złotych, nie każdemu będzie dane fotografować złotawego niedźwiedzia polarnego na tle błękitnej wody w Kanadzie…

Nagroda główna, czyli Zdjęcie Roku “Above The Polar Bear” należy do Floriana Ledouxa. Wyniki z poszczególnych kategorii prezentują się następująco:

  • Abstrakcja — Ovi D. Pop
  • Natura — Gabriel Scanu
  • Ludzie — Qinghua Shui
  • Sport — Vincent Riemersma
  • Dzika przyroda — Adam Barker
  • Miejskie — Francesco Cattuto

Zabawa dla każdego?

Faktem jest to, że nie każdy będzie w stanie dostać się do finału konkursów takich jak Drone Awards 2018. Niemniej, zasmakowanie hobby, jakim są zdjęcia z drona, jest więcej niż osiągalne. Wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych na rynku dronów.

Źródło

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...