LeSyvrac

Dwa kółka, łańcuch i Android

Le Syvrac to propozycja od LeEco, czyli firmy, która w Europe znana jest głównie z tego, że produkuje smartfony. Teraz zrobili rower.

LeSyvrac

Zastanawialiście się kiedyś czego brakuje waszemu rowerowi? Lepszej ramy, mocniejszych opon czy hamulców? A może na przykład Androida? Tak, tego samego systemu, który prawdopodobnie macie zainstalowany na waszych smartfonach. Ktoś o tym pomyślał i stworzył jednoślad na tyle nowoczesny, że obsługuje go system operacyjny.

Wprawdzie Android w Le Syvrac nie posiada tych samych funkcjonalności, co w zwykłym telefonie, ale część z nich z pewnością przyda się podczas normalnego użytkowania. Zacznijmy jednak od tego, że rower wygląda fenomenalnie. Futurystyczny wygląd przyciąga wzrok już z daleka, a opływowa rama przywodzi na myśl kaski wykorzystywane przez profesjonalnych cyklistów. Do tego na jej powierzchni znajdują się dotykowe przyciski, które pozwolą kierowcy włączyć światła czy zrobić… zdjęcie.

LeSyvrac 1

Przy kierownicy znajduję się dotykowy panel, który pozwoli na wybranie odpowiedniej muzyki czy przegląd ostatnich wyników z trasy. Oznacza to, że rowerzysta nie potrzebuje już dodatkowych sprzętów do mierzenia aktywności oraz odległości. Le Syvrac zrobi to za niego i poda nawet puls. To dzięki wbudowanym w rączki odpowiednim sensorom, które zbierają dane. Na kierownicy znalazło się miejsce także na przyciski pozwalające włączyć kierunkowskaz, regulować głośność muzyki oraz włączyć sygnał dźwiękowy.

Rower dba także o bezpieczeństwo dzięki diodom rzucającym na jezdnię światło. Tworzą one tym samym „pas” pokazujący, jaką odległość powinien zachować przejeżdżający obok kierowca. Osprzęt działa na systemie Android, a jego pracę wspomaga ośmiordzeniowy procesor oraz 4 GB RAM. Sam wyświetlacz umieszczony na kierownicy ma przekątną 4 cale. Le Syvrac prezentuje się znakomicie i choć część z zaproponowanych rozwiązań może zastąpić zwykły smartfon, to podejście do bezpieczeństwa stoi na wysokim poziomie. W przypadku kradzieży, będziemy mogli nawet zlokalizować rower za pomocą GPS’a.

Gorzej wygląda kwestia ceny. Za Le Syvrac przyjdzie nam zapłacić od 800 do nawet 6000 dolarów. Do oficjalnej sprzedaży rower ma trafić po wakacjach.

Źródło: TheVerge, AndroidCentral
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...