facebook-teens

Unia zabroni nastolatkom Facebooka i Snapchata

Prawdziwą burzę wywołał artykuł w Financial Times dotyczący ograniczeń wiekowych w użytkowaniu portali społecznościowych. Okazuje się, że… nie będą mogli korzystać z nich gimnazjaliści. Unia Europejska proponuje bowiem regulacje zakazujące osobom poniżej 16 roku życia. 

facebook-teens
 
Zmiany były od dawna dyskutowane wewnątrz Unii Europejskiej. Powodem jest przemoc w sieci, wciąganie do sekt i organizacji terrorystycznych oraz stalking. Dotychczas nastolatkowie mogli od 13 roku życia korzystać z portali społecznościowych. Tak naprawdę jednak skorzystać mógł każdy – wystarczyło podać fałszywą datę urodzenia. Teraz jednak mówi się nawet o grzywnach w wysokości do 4% światowego obrotu – co byłoby wielomilionowymi karami. 
 
Parlament Europejski zaopiniował jednak furtkę – rząd krajowy może obniżyć wiek z 16 roku życia do 13. Nie zmieni to jednak podejścia do karalności za nielegalne korzystanie przez młode osoby. Na razie jeszcze nie wiadomo jak portale się zabezpieczą, ale zapewne trzeba będzie wysłać skan np. legitymacji szkolnej. 
_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...