Dwie polskie gry w TOP 10 najlepiej sprzedających się gier 2015 roku

Pierwsze półrocze 2015 roku mamy już za sobą zatem można powoli podsumowywać minione sześć miesięcy. Miłym zaskoczeniem okazały się tegoroczne rodzime produkcje. Na pochwały zasłużyło co najmniej kilka tytułów, jednak najlepiej na tle konkurencji wypadły dwa: „Dying Light” oraz „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Obie marki znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier tego roku. Trzecia odsłona Wiedźmina uplasowała się na dziewiątym miejscu, wyprzedzając hit „Nintendo” – „Super Smash Bros”. Co prawda „CD Projekt RED” zakończył wydawanie darmowych „DLC”, jednak tytuł nadal ma być wspierany poprzez płatne dodatki. Pomimo kilku wpadek warszawskiemu zespołowi udało się stworzyć całkiem udany produkt, czego dowodem są dobre oceny zarówno branżowych krytyków, jak i zwykłych graczy (na serwisie „Metacritic” gra otrzymała średnią 92/100 metapunktów).

http://www.youtube.com/watch?v=-RFUnuaP8lk

Dwa oczka wyżej znalazła się nowa marka w portfolio wrocławskiego „Techlandu” – „Dying Light”. Produkcja już od debiutu rynkowego zyskała spore grono wielbicieli, czego dowód dali przede wszystkim fani zombiaków ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W USA „Dying Light” w styczniu zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier pudełkowych i dodatkowo ustanowił rekord jako najszybciej sprzedający się nowe IP z gatunku survival horror. Brytyjczycy z kolei bez opamiętania wykupywali wersje cyfrowe gry, co przełożyło się na to, iż produkt w pierwszych dwóch tygodniach został najchętniej kupowanym tytułem w tym regionie. Twórcy obiecują, iż marka ma być wspierana darmowymi aktualizacjami. Jakiś czas temu doczekaliśmy się udostępnionych fanom narzędzi moderskich dzięki, którym sami użytkownicy mogą tworzyć nowe treści, a już niedługo pojawi się pierwszy pełnoprawny dodatek zaprezentowany podczas niemieckich targów gier „Gamescom 2015” o nazwie „The Following”.

http://www.youtube.com/watch?v=4-1KtES3BLc

Ranking „TOP 10” powstał na bazie wyników sprzedaży od stycznia do końca czerwca z raportu „NPD Group”, a dane nie obejmowały sprzedaży cyfrowej. Z pełną listą i miejscami, które zajęły konkretne gry, zapoznacie się poniżej:

  • 1. Mortal Kombat X;
  • 2. Grand Theft Auto V;
  • 3. Battlefield Hardline;
  • 4. Call of Duty: Advanced Warfare;
  • 5. Minecraft;
  • 6. Batman: Arkham Knight;
  • 7. Dying Light;
  • 8. NBA 2K15;
  • 9. The Witcher 3: Wild Hunt;
  • 10. Super Smash Bros.

Miło wiedzieć, iż polskie marki są w stanie na równi konkurować ze światowymi potentatami branży elektronicznej takimi jak seria „Call of Duty”, „Battelfield”, „Grand Theft Auto” czy „Mortal Kombat”.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór konsol i gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...