You are here
DxO Optics Pro 9 ponownie za darmo – sprawdź konkurenta Lighrooma News 

DxO Optics Pro 9 ponownie za darmo – sprawdź konkurenta Lighrooma

Fotograficy amatorzy nie mają łatwego życia. Poza zakupem niezbędnego sprzętu muszą „wyłożyć” sporą gotówkę na oprogramowanie do podstawowej obróbki zdjęć. Choć nie – nie muszą…

DxO Optics Pro 750x300

Dlaczego mówię o amatorach? Profesjonaliści nie przywiązują aż tak dużej wagi do kosztów. Owszem, są one istotne, ale w przypadku zawodowych fotografów – nieuniknione. Drogi sprzęt w rękach odpowiedniej osoby odwdzięczy się świetną jakością zdjęć. Podobnie prezentuje się kwestia oprogramowania.

Tutaj bezsprzecznie rządzi aplikacja Adobe Lightroom, czyli popularne narzędzie do wywoływania RAWów oraz ich późniejsze edycji. Czym jest RAW? To obraz w formacie bezstratnym z ogromną ilością informacji – zupełnie jak negatyw. To od fotografa zależy, jak finalnie będzie prezentowało się ujęcie. Problem w tym, że Lightroom jest po prostu drogi. Z tego też powodu amatorzy (choć nie tylko) szukają tańszych alternatyw. Jedną z nich jest DxO Optics Pro, który jest dziś dostępny za darmo!

DxO Optics Pro 9 Elite Edition za free

Tak, największy konkurent Adobe Lightrooma został udostępniony za darmo. Nie jest to co prawda najświeższa jego wersja, jednak z powodzeniem będzie służył użytkownikowi przez nawet kilka lat. Oczywiście pod warunkiem, iż ten nie korzysta z najnowszych aparatów oraz obiektywów wprowadzonych na rynek w 2016 roku. Te mogą być przez oprogramowanie nierozpoznawane, co ograniczy w pewnym stopniu sprawność działania algorytmów poprawiających jakość foto. Coś za coś.

Należy jednak pamiętać o tym, że DxO otrzymamy po prostu za darmo. Wystarczy, że udamy się pod ten link i dokonamy rejestracji. To wszystko – w ten oto sposób staniemy się pełnoprawnymi użytkownikami świetnego produktu.

Sam wykorzystuje DxO do wielu zadań i choć faktycznie różnicę pomiędzy Lightroomem są widocznie, komfort użytkowania stoi na podobnym poziomie.

Źródło: DxO

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment