DxO OpticsPro

DxO OpticsPro 11 do wyrwania za darmo

Jeśli szukacie potężnego, a zarazem prostego narzędzia do poprawy zdjęć (również RAW), koniecznie sprawdźcie DxO OpticsPro 11. Program będący jedną z najciekawszych alternatyw dla Lightrooma od Adobe możecie zakupić do końca listopada bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Wystarczy udać się pod odpowiedni adres i wykonać kilka prostych czynności.

DxO OpticsPro

Żyjemy w dobie niesamowitych przeobrażeń technologicznych, w związku z czym, lwia część społeczeństwa może pozwolić sobie na wykonywanie zjawiskowych zdjęć sprzętem, który do niedawna marzył się nawet fotografom. Nie mam tu na myśli jedynie drogich profesjonalnych lustrzanek czy bezlusterkowców. Fotografia mobilna roztacza przed użytkownikami równie interesujące możliwości. Niestety, bardzo często, nawet przyjemne w odbiorze ujęcia wymagają korekty. Z pomocą przychodzą programy pozwalające na manipulowanie wartościami grafiki. Jednym z nich jest DxO OpticsPro, który nie jest co prawda darmowy, ale producent często pozwala pobrać starszą wersję bez ponoszenia opłat licencyjnych.

DxO OpticsPro 11 za free

Studio DxO przyzwyczaiło nas już do tego, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, pozwalając im zapoznać się ze starszymi edycjami swoich programów, za które userzy nie muszą firmie płacić. Choć wspomniane akcje są objęte ograniczeniami czasowymi, licencje w nich nabyte, pozostają z użytkownikiem dożywotnio. Przynajmniej w teorii, o czym niestety się przekonałem. Swojego czasu skorzystałem z “promocji”, z czego byłem przez niemal rok zadowolony. Problem pojawił się kiedy, zaktualizowałem system w komputerze i dowiedziałem się, że soft DxO OpticsPro nie jest z nim zgodny. Jedyne wyjście to nabycie nowszej wersji rzeczonego oprogramowania. Nie byłem tym faktem zachwycony, ale z drugiej strony — firma pozwoliła mi za darmo cieszyć się wieloma przydatnymi funkcjami przez około 12 miesięcy.

Czy zdecydowałem się później na wykupienie nowej wersji oprogramowania? Nie, ale znam wielu, których akcja promocyjna przekonała. Podejrzewam, że jeśli korzystałbym z aplikacji DxO OpticsPro częściej, również wyłożyłbym na aktualizację większą lub mniejszą kwotę. Na szczęście nie muszę tego robić, gdyż włodarze wyszli z kolejną propozycją, dzięki której stałem się właścicielem DxO OpticsPro 11… oczywiście nie ponosząc żadnych tego kosztów.

Jak “zakupić”?

Jeśli podobnie jak ja chcecie stać się właścicielami DxO OpticsPro 11, musicie wykonać kilka czynności. Pierwszą jest udanie się pod TEN link i podaje swojego adresu email. Na waszą pocztę elektroniczną powinno trafić łącze, w którym znajdziecie kod licencji oraz odnośnik do pobrania paczki z instalatorem. Reszta wydaje się chyba jasna. Po zainstalowaniu i zarejestrowaniu programu możecie używać go na dwóch komputerach jednocześnie. Licencja jest oczywiście dożywotnia, ale tak jak wspomniałem wcześniej — w przyszłości możecie stracić dostęp do programu przez, dajmy na to, aktualizację systemowe.

Warto jeszcze dodać, że DxO OpticsPro 11 objęty promocją to tak naprawdę wersja nieco ograniczona. Nie znajdziemy tutaj między innymi narzędzia ClearView, redukcji szumów czy możliwości edycji presetów. Jeśli nie przeszkadzają wam te drobne wady, korzystanie z programu będzie dla was prawdziwą przyjemnością. Z własnego doświadczenia wiem, że producent przyłożył się do tworzenia interfejsu, który po prostu zachęca do zabawy. Natomiast, jeśli pragniecie pracować z wersją Elite, musicie przygotować kwotę 149 dolarów. Tak, producent obniżył cenę oprogramowania o 50 dolarów. Decyzja należy do was.

Źródło: DxO

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...