You are here
DxOMark: słaba ocena fotograficznych możliwości Pixel 4 artykuły News 

DxOMark: słaba ocena fotograficznych możliwości Pixel 4

Specjaliści z DxOMark przetestowali już fotograficzne możliwości smartfona Google Pixel 4. Choć sprzęt uzyskał łączną notę 112 punktów, znalazł się jedynie na 6 miejscu, tuż za najlepszymi i najświeższymi flagowcami. Przyznam, że po urządzeniu od giganta z Mountain View spodziewałem się znacznie więcej.

dxomark
fot. DxOMark

DxOMark wzięli na tapet Pixela 4 i przetestowali jego możliwości fotograficzne. Oczekiwania względem urządzenia były wysokie, czemu nie sposób się dziwić. W końcu firma zapowiadała naprawdę potężne uderzenie. Ponadto, w smartfonie umieszczono podwójny aparat główny, którego brakowało we wcześniejszych wersjach urządzenia. Choć sprzęt nie wypadł źle w ujęciu ogólnym, sądzę, że wynik 112 punktów, jaki udało mu się zdobyć, jest sporo poniżej oczekiwań.

Pixel 4 „w rękach” DxOMark

Tytułowy flagowiec od Google otrzymał podwójny aparat składający się z modułów — podstawowego 12 Mpix ze światłem f/1.7 OIS oraz tele 16 Mpix ze światłem f/2.3 OIS. Znajdziemy tutaj autofocus z detekcją fazy, podwójną diodę doświetlającą LED oraz możliwość nagrywania wideo 1080p w 60 FPS. Niestety, zabrakło tutaj nagrywania wideo w rozdzielczości 4K w 60 FPS.

Najwięcej punktów w teście DxOMark zdobyto (Pixel 4) w przypadku ekspozycji, ostrości oraz kolorów. Kiepsko wypadł za to bokeh i zdjęcia nocne. W przypadku wideo sprzęt pochwalono za kolory, ostrość oraz ekspozycję i stabilizację. W kwestii zdjęć selfie testowanemu smartfonowi udało się uzyskać aż 94 punkty, podobnie jak w przypadku poprzednika, czyli Pixela 3.

Przyznam, że po jednym z najważniejszych flagowców roku spodziewałem się znacznie więcej. Dodatkowo mój niesmak budzi brak możliwości nagrywania wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Źródło: DxOMark

Related posts

Leave a Comment