You are here
Dying Light 2 w 60 fps? Gry pc 

Dying Light 2 w 60 fps?

Jedną z najciekawszych prezentacji podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles, miało Techland i ich Dying Light 2. Dużo mówiło się o produkcji i w zalewie innych tytułów, gra nie przepadła, a to bardzo dobrze wróży na przyszłość. Do premiery zostało już relatywnie niewiele czasu, a my poznajemy nowe szczegóły. Czy Dying Light 2 w 60 fps będzie realne?

Dying Light 2 w 60 fps

Może się wydawać, że dla twórców gier, najważniejsza powinna być fabuła danej produkcji. Ta w połączeniu z niesamowitą grafiką może zadecydować o sukcesie, ale to, by na niego zasłużyć, to wypadkowa wielu zmiennych. Wie o tym Techland, który stawia nie na grafikę, ale na płynność produkcji. W końcu mówimy o tytule, gdzie najważniejsze jest bieganie.

Dying Light 2 w 60 fps?

W jednym z wywiadów, które zostały przeprowadzone przy okazji targów E3, padło kilka interesujących słów odnośnie nowej produkcji polskiego studia. Po zaprezentowaniu dziennikarzom dema produkcji, Tymon Smektała, czyli Lead Designera w Techlandzie. Oprócz informacji na temat tego, co będzie się działo podczas rozgrywki, padły także słowa odnośnie tego, co jest ważniejsze dla studia – grafika czy jej płynność. Na pytanie czy w Dying Light 2 ważniejsza będzie rozdzielczość 4K czy może ilość klatek na sekundę, postawiono na to drugie.

I tutaj chyba nie ma powodów do zdziwienia. Wprawdzie na grafikach promocyjnych zawsze lepiej wyglądają piękne, ostre obrazki, to ważniejsza jest rozgrywka. I dlatego studio ma celować właśnie w 60 fps, które powinny się utrzymać w trakcie rozgrywki. Takie postanowienie wymagało oczywiście zmian w silniku gry. Techland opracował nowy, który został nazwany C-Engine. Może to oznaczać, że obie wartości uda się spełnić, czyli Dying Light 2 zapewni rozgrywkę zarówno w 4K, jaki i 60 klatkach na sekundę. Jeżeli tak się stanie, to z całą pewnością tytuł będzie jednym z ciekawszych, które zadebiutują w przyszłym roku.

Czy 60 fps na konsolach jest możliwe?

Warto zastanowić się nad jednym. Czy 60 fps i 4K jednocześnie na konsolach jest w ogóle możliwe? Rzadko która z produkcji jest teraz w stanie to osiągnąć, a zazwyczaj trzeba wybierać między większą rozdzielczością, a ilością klatek na sekundę. Ograniczenia są widoczne gołym okiem i jeżeli graczom nie zależy aż tak na płynności rozgrywki, to wydaje się, że nie będzie z tym problemu. Gorzej to wygląda wtedy, kiedy tytuł wręcz prosi się o te 60 fps. W Dying Light 2, gdzie jedną z najważniejszych czynności ma być bieganie czy skakanie po budynkach, ilość klatek na sekundę wydaje się być kluczowa.

Czy da się to osiągnąć na sprzętach, które mają już kilka lat? Owszem, ale tym razem będziemy mieli do ogrania o wiele większy teren, niż w pierwszej części polskiego studia. Na zaprezentowanych zwiastunach mogliśmy zobaczyć tylko kawałek produkcji, ale już wtedy wyglądała ona fenomenalnie. Miejmy nadzieję, że Techland nie odpuści i niezależnie od tego, którą platformę wybiorą gracze, dostaną dokładnie to samo. Choc doskonale wiemy, że zarówno PlayStation 4, jak i Xbox One, mają swoje ograniczenia. Warto jednak czasem trochę pomarzyć.

O Dying Light 2 pisaliśmy dla was już wcześniej. Przeczytajcie o czym dokładnie będzie produkcja.

Po nowy sprzęt, który może się przydać do odpalenia nowej produkcji, znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: WccfTech / Techland

Related posts

Leave a Comment