Dying Light jednak nie będzie dostępne na PS3 i Xbox360.

 

Liczyliście na to, że Dying Light dostaniecie w wersji na konsole PS3 i Xbox360? Niestety, twórcy zmienili zdanie i gra wyjdzie tylko na sprzęt najnowszej generacji.

Techland na początku zapewniał fanów, że ich produkcja będzie dostępna na PC, PS4 i Xboksa One, ale także i starsze konsole: PS3 i Xboksa 360. Jednak kwartał przed planowaną datą premiery wydawca wycofał się ze swoich planów.

Powodem takiej decyzji była chęć stworzenia rozrywki na najwyższym jakościowo poziomie (co w przypadku starszych konsol byłoby niemożliwe). Kluczowym wydaje się fakt, że gra stawia na next-genowy klimat, dynamiczne oświetlenie, oparte na założeniach fizyki, Natural Movement, rozbudowany system rozwoju bohatera i rozległy, otwarty świat – tego wszystkiego niestety nie da się osiągnąć na starszej platformie. Gra przeszła wewnętrzne testy i twórcy doszli do wniosku, że PS3 i Xbox360 technologicznie nie udźwigną ich produkcji -przy jednoczesnym zachowaniu klimatu i charakteru nadanemu grze.

Tłumaczenia całkiem rozsądne, natomiast szkoda, że podane do publicznej wiadomości tak późno – planowana premiera gry to 30 stycznia 2015 roku. Na pewno przyniosło to produkcji trochę rozgłosu, notki prasowe skutecznie reklamują produkt. Zamierzony cel został osiągnięty.

Dla przypomnienia: Dying Light to gra akcji, łącząca w sobie elementy survival horroru, otwartego świata i dynamicznych zmian cyklu dnia i nocy znacząco wpływających na rozgrywkę. Teraz już wiemy, że zostanie wydana tylko na PC, PS4 i Xbox One (choć nigdy nic nie wiadomo, więc drżyjcie wszyscy ci, którzy wyczekujecie dnia premiery!)

Źródło: Techland

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...