Asustor dysk sieciowy Slide

Dyski sieciowe NAS coraz częściej kupowane przez zwykłych Kowalskich

Dyski sieciowe NAS coraz częściej kupowane są nie na użytek firmy, ale właśnie domowych potrzeb. Jednym z takich urządzeń, bez których wkrótce być może nie sposób będzie sobie wyobrazić domu, jest „AS1002T” od „Asustora”.

Asustor dysk sieciowy Slide

Skoro model ten przeznaczony jest przede wszystkim do użytku domowego, nie powinny dziwić starania producenta, by za efektywnością szła także niska jak na tego typu produkt cena. „AS1002T” ma także w trakcie działania nie nadwerężyć portfela użytkownika, pobierając w czasie pracy 19,4 W mocy, a w stanie hibernacji 6,6 W.

Co w dysku sieciowym piszczy

Produkt „Asustora” oparto o system „ADM” i dwurdzeniowy procesor „ARM”, mające gwarantować szybkość odczytu na poziomie około 110 MB/sek, a zapisu około 96 MB/sek. Oznacza to, iż urządzenie powinno działać sprawnie i szybko.  

Bezpieczny jak w NAS-ie

Osoby, które boją się gromadzenia wszystkich swoich zdjęć, filmów czy wrażliwych informacji w jednym miejscu, nie zadowolą się byle jakim zabezpieczeniem. W „AS1002T” za ten element odpowiadają wbudowane w urządzenie silniki szyfrujące. Zaszyfrowane dane odczytywane są później z szybkością około 39 MB/sek, a zapisywane: około 31 MB/sek. Dodatkowo „Asustor” pozwala na zaszyfrowanie informacji na poziomie folderu, a więc bez konieczności zabezpieczania wszystkich znajdujących się na dysku plików.

Pojemny skarbiec

Jednak wszystkie te ważne dla użytkownika pliki trzeba mieć gdzie pomieścić. NAS daje możliwość stworzenia prywatnej chmury, a także instalacji dwóch dysków 3.5″ SATA II/ III. Co ważne, do montażu dysków nie jest potrzebny śrubokręt, a śrubki dają się łatwo odkręcić przy użyciu rąk.

Asustor dysk sieciowy Screen

Stream’s on!

Dysk sieciowy ma spełniać nie tylko praktyczną rolę, ale także umilić chwile spędzane w domu. Dzięki licznym aplikacjom na urządzenia mobilne czy tablety „AS1002T” pozwala na strumieniowanie filmów, muzyki, gier czy obrazu z kamery, czyniąc z NAS-a multimedialne centrum rozrywki.

Dobrze poinformowany gospodarz

Posiadanie dysku sieciowego może wpłynąć także na bezpieczeństwo domu czy biura, poprzez monitorowanie obiektu za pośrednictwem obrazu z kamery przekazywanego na urządzenie mobilne. Produkty „Asustora” mają cztery licencje w standardzie i w modelu „AS1002T” można je rozbudować do ośmiu kamer IP, poprzez dokupienie kolejnych licencji.

Cisza w mieszkaniu

Nikt w domu czy pracy nie chciałby rozpraszających uwagę, głośno pracujących sprzętów. Dlatego poziom hałasu „AS1002T” w czasie normalnego działania wynosi 33 dB, co odpowiada np. głośności, z jaką tyka zegar. Gdy z kolei NAS znajduje się w hibernacji, hałas spada do 19 dB.

Dysk sieciowy „AS1002T” kosztuje około 690 zł. Produkt objęty jest także 3-letnią gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań „Asustor” w Polsce jest firma „Impakt”.

Asustor dysk sieciowy Screen 1
Cechy produktu:

 • procesor: Marvell ARMADA-385 1GHz Dual-Core;

 • pamięć RAM: 512MB;

 • ilość dysków: 2 x 3.5″ SATA II/ III (dyski kupowane osobno);

 • system operacyjny: ADM;

 • interfejs sieciowy: 1 x Gigabit Ethernet;

 • złącza dodatkowe: 2 x USB 2.0;

 • szybkość odczytu: około 110 MB/sek;

 • szybkość zapisu: około 96 MB/sek;

 • poziom hałasu: 33 dB;

 • wentylator: 1 x 70mm;

 • wymiary: 165 x 102 x 218;

 • pobór mocy: 19,4/6,6 W.

Więcej szczegółów na temat dysku sieciowego „AS1002T” marki „Asustor” znajdziecie na oficjalnej internetowej stronie producenta.

Źródło: Asustor

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...