Fortnite

9-latka trafiła na odwyk. Wszystko przez Fortnite

Uzależnienie od gier nie jest wymysłem, a realnym problemem, z których wbrew pozorom poradzić sobie jest niełatwo. W wielu przypadkach potrzebna jest pomoc specjalistów. Przekonali się o tym rodzice brytyjskiej 9-latki, która trafiła na odwyk. Winne okazało się uzależnienie od produkcji Fortnite.

Fortnite

Gry same w sobie nie są niczym złym i nie prowadzą bezpośrednio do uzależnienia. Zasadniczo podobnie możemy mówić o innych przedmiotach uzależnień. Nie widzę powodu, aby demonizować kwestię gier. Niemniej, fakt jest faktem i 9-letnie dziecko znalazło się na odwyku, podczas którego specjaliści będą starali się rozwiązać problemy dziewczynki.

Przez Fortnite dziewczynka nie wychodziła do toalety

Z rozmowy rodziców brytyjskiej 9-latki z dziennikiem “Mirror” dowiadujemy się nie tylko o samym odesłaniu dziecka na odwyk od gry Fortnite, ale o powodach podjęcia tak drastycznego kroku. Rodzice podają, że dziecko codziennie poświęcało na grę około 10 godzin. Oznacza to, że poza szkołą, jedyną czynnością wykonywaną przez “uzależnioną” była rozrywka przy komputerze. Co gorsze, dziewczynka potrafiła potajemnie grać w nocy, co odbijało się na szkole. Spadek koncentracji oraz odsypianie nieprzespanych nocy zauważyli nawet nauczyciele. Rodzice postanowili przyjrzeć się sprawie…

Z przerażeniem okryli, że dziecko zaniedbuje higienę i unika wizyt w toalecie. Wszystko po to, aby nie odrywać się zbytnio od wciągającej zabawy przed monitorem. Kiedy ojciec postanowił zabrać konsole, córka uderzyła go w twarz.

Po tym zdarzeniu rodzice postanowili udać się do specjalisty, w efekcie czego dziecko zostało wysłane na odwyk.

Czy Fortnite to gra dla 9-latki?

Przywykliśmy do tego, że za złe zachowanie dzieci winimy gry, filmy oraz seriale. W mojej opinii problem tkwi w rodzicach, którzy nie poświęcili dziecku wcześniej wystarczającej uwagi. Dziesięciogodzinne sesje przed monitorem w przypadku 9-latki? Tego nie dało się nie zauważyć. Wczesna reakcja i stanowcze działania mogłyby zapobiec niefortunnemu rozwojowi sytuacji. Tak się jednak nie stało.

Kolejna sprawa to pytanie, czy Fortnite jest grą, w którą powinna grać 9-letnia dziewczynka. Nie jestem pedagogiem, ale mam co do tego wątpliwości. A wy?

Źródło: Mirror UK

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....