You are here
Czym są mobilne stacje bazowe Orange i jak pomogą urlopowiczom? artykuły News 

Czym są mobilne stacje bazowe Orange i jak pomogą urlopowiczom?

Pomarańczowi wychodzą naprzeciw urlopowiczom, którzy zamierzają wypoczywać nad polskim morzem oraz w górach. Otóż w miejscowościach, gdzie spodziewany jest większy niż przeciętny napływ turystów, pojawią się mobilne stacje bazowe. Czym są wspomniane przenośne nadajniki i jak mogą wpłynąć na komfort urlopu? Odpowiadamy.

Mobilne stacje bazowe

Urlop to czas odpoczynku od pracy, ale nie od urządzeń mobilnych. Podczas wakacyjnych wojaży wykorzystujemy smartfony do przesyłania filmów, udostępniania zdjęć, kontaktu z bliskimi, a także do sprawdzania interesujących punktów na mapie. Gęstość stacji bazowych, czyli nadajników, które dostarczają nam “dostęp do sieci” jest w Polsce zadowalająca, ale tylko pod warunkiem standardowego użytkowania danych pakietowych.

W przypadku nadmiernego logowania do BTS-ów (stacji bazowych), występują problemy z przepustowością i najzwyczajniej w świecie — korzystanie z internetu staje się utrudnione, a niekiedy niemożliwe. Orange wie, jak temu zaradzić.

Mobilne stacje bazowe Orange

Orange, chcąc dostarczyć swoim klientom usługę na możliwie najwyższym poziomie, zdecydowało się postawić w miejscowościach nadmorskich oraz górskich 10 dodatkowych BTS-ów. Chodzi o mobilne stacje bazowe, czyli punkty, które można stosunkowo szybko złożyć i aktywować. Naturalnie, po okresie urlopowym punkty te zostaną przetransportowane do innych miejsc. Mobilne maszty obsługują prędkości 2G, 3G oraz LTE, a co za tym idzie — dostęp do sieci zagwarantowany będzie nawet starszym urządzeniom bez obsługi 4G. Wbrew pozorom, takowych na rynku jest całkiem sporo.

Mobilne stacje bazowe

Źródło: Orange

Related posts

Leave a Comment