app

Dzięki nowej funkcji Yanosika zapomnisz o tradycyjnych parkomatach

W najnowszej odsłonie tytułowego asystenta kierowcy, będącego jednocześnie świetną alternatywą dla CB Radia, pojawiła się ciekawa opcja. Otóż od teraz zapłacimy za parkowanie bezpośrednio z poziomu programu, bez potrzeby korzystania z tradycyjnych parkomatów.

app

Strefy płatnego parkowania znajdziemy w większości polskich miast. Opłata za pozostawienie auta w danym obszarze jest więc rzeczą naturalną i nikogo nie powinna dziwić. Niestety, sposób ich uiszczania nie należy do najwygodniejszych. Poza koniecznością posiadania przy sobie monet musimy się jeszcze nachodzić. Najpierw do parkometru, następnie z wydrukowanym biletem do auta.

Yanosik postanowił wyjść naprzeciw kierowcom i zaimplementował w swojej aplikacji funkcję pozwalającą na opłacenie parkowania. Cały proces jest niezwykle prosty i przyjazny dla użytkowników. Kiedy user pojawi się w strefie płatnego parkowania (korzystając z Yanosika) otrzyma powiadomienie zawierające cennik, następnie należy już tylko dokonać płatności za pomocą jednego z obsługiwanych systemów i gotowe. Można parkować, pamiętając jednocześnie, że konieczne jest pozostawienie „za szybą” stosownej informacji.

Ze wspomnianej funkcjonalności możemy skorzystać w miastach takich jak: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Szczecin, Katowice, Łódź, Lublin oraz Białystok, choć twórcy nie wykluczają wprowadzenia kolejnych lokalizacji.

Yanosik staje się coraz lepszym narzędziem dla kierowców. Na początku miał być jedynie alternatywą dla CB radia, czyli swego rodzaju systemem ostrzegawczym przed fotoradarami oraz patrolami drogówki. Następnie dodano możliwość nawigowania do konkretnych punktów, choć to nie wszystko. Osoby podróżujące autostopem również docenią możliwości aplikacji, gdyż deweloperzy przygotowali dla nich odpowiednią zakładkę. Teraz całość zostaje dopełniona przez możliwość płatności za parkowanie.

http://www.youtube.com/watch?v=z8ErVev2lIs

Tempo rozwoju Yanosika przyprawia o zdumienie. Z naszej strony gratulujemy twórcom i oczekujemy kolejnych nowości.

Źródło: Google Play, Yanosik

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...