You are here
Dzięki Orange Supernova skorzystamy z łącza 600 MB/s News 

Dzięki Orange Supernova skorzystamy z łącza 600 MB/s

Wszystko wskazuje na to, iż Polacy w końcu będą mogli cieszyć się naprawdę szybkim internetem, który przyćmi nawet chwaloną przez użytkowników technologię LTE. Kto dokładnie i za jakie pieniądze skorzysta z najnowszej oferty pomarańczowego operatora?

OrangeSupernova1

Zacznijmy od początku — osiągnięcie maksymalnej przepustowości zbliżonej do tytułowej możemy zawdzięczać światłowodom FTTH (Fiber To The Home). Prace nad infrastrukturą, choć kosztowne pozwoliły na stworzenie oferty Supernova, w myśl której klienci otrzymają możliwość korzystania z łącza o prędkości do 600 MB/s.

Naturalnie nie wszyscy będą mogli cieszyć się tak zawrotną prędkością. Z abonamentu na 100, 300 lub 600 MB/s skorzystają wyłącznie mieszkańcy miast: Warszawa, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Opole, Szczecin, Wrocław, Elbląg, Sosnowiec, Zielona Góra, Kraków, Piotrków Trybunalski, Mysłowice oraz Gdańsk. Jakby nie patrzeć liczba lokalizacji prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Miejmy nadzieje, że do wyżej wymienionych miejscowości dołączą wkrótce kolejne, nawet mniejsze.

Zadajmy sobie jednak pytanie, czy 600 MB/s to dużo. Zapewniam  was, że dla przeciętnego użytkownika to aż zanadto. Orange na stronie oferty stara się zobrazować to w najprostszy z możliwych sposobów, a mówiąc ściślej pokazuje ile czasu zajmuje pobieranie przykładowych plików i tak, utwór MP3 pobierzemy w 0,1 s, film HD w 40 s, zaś wideo w rozdzielczości Full HD w 1,5 minuty. Nie wiem jak na was, ale na mnie powyższe zrobiło wrażenie.

Sam nie powinienem narzekać na prędkość, gdyż 150 MB/s, z których obecnie korzystam, w zupełności mi wystarcza, przynajmniej w chwili obecnej, ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Na zakończenie ceny, czyli to, co może skutecznie zniechęcić do skorzystania z nawet bardzo dobrego rozwiązania. Tutaj małe zaskoczenie — koszty usługi nie należą do wysokich, a co za tym idzie, nawet przeciętny Kowalski nie powinien zbytnio kręcić nosem przy wyborze pakietu. W zależności od prędkości oraz tego, czy zdecyduje się połączyć interrnet z telewizją oraz telefonem stacjonarnym za Supernovą zapłaci od 69 zł do 109,99 zł za miesiąc.

Źródło: Orange.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment