You are here
LTE w zegarku? LG mówi tak! News 

LTE w zegarku? LG mówi tak!

LG oprócz pięknego V10, pochwaliło się także czymś zupełnie innym. Chodzi oczywiście o nową generację smartwatcha i podobnie jak w przypadku zaprezentowanego smartfona, Watch Urbane 2 ma w sobie kilka niespodzianek.

 
lgwatch 750x300 1
Nie oczekiwaliśmy podwójnych ekranów, czy w ogóle czegokolwiek w podwojonej formie i na szczęście LG nie postanowiło eksperymentować z formą. Smartwatche to i tak na tyle dziwny wynalazek, że trudno się do niego przyzwyczaić. Wydaje się urządzeniem stworzonym trochę na siłę i takim, bez którego spokojnie można się obejść. I LG próbuje to zmienić.
Nowa wersja Watch Urbane jest odrobinę grubsza, a to dlatego, że wewnątrz upchnięto całkiem sporo. 14 milimetrów to może nie jakaś gigantyczna grubość, ale jak na smartwatch to jednak dość dużo. Zyskujemy jednak większy akumulator, bo liczący aż 570 mAh. A to powinno zapewnić długie działanie sprzętu noszonego na nadgarstku, choć i tak skończy się pewnie na jednym dniu.
Pojemność akumulatora została podyktowana przez moduł LTE, który znalazł się wewnątrz Watch Urbane. Tym samym LG jako pierwsze wprowadziło to rozwiązanie do smartwatcha. I jest to całkiem sensowny ruch z ich strony, bo patrząc jak szybko rozwija się LTE, niedługo może stać się ono standardem. Na szczęście nie zrezygnowano z WiFi, Bluetooth oraz GSM. Zwiększono również pamięć RAM, teraz Watch Urbane ma jej 768 MB.
 
lgwatch 750x300 2
Samym zegarkiem zarządza Snapdragon 400 (1,2 GHz), a ilość pamięci dla użytkownika to 4 GB. Wyświetlacz ma 1,38 cala, co przekłada się na rozdzielczość 480×480 px i gęstość 348 ppi. Watch Urbane dostał także standardowy zestaw sensorów, czyli kompas, żyroskop, pulsometr, barometr,  czy GPS. Użytkownik będzie też miał możliwość poeksperymentowania z wyglądem, bo do wyboru przygotowano dla niego aż 16 rodzajów tarcz.
Sam wygląd nie uległ znaczącym zmianom. To dalej piękny i klasyczny design, który aż chce się nosić. A to, że cały czas ulepszane jest jego wnętrze i dodawane nowe moduły, przemawia tylko na korzyść LG. Niestety, nie wiadomo ile zapłacimy za sprzęt i kiedy pojawi się on w Europie.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
__________________
Po smartwatche zapraszamy pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment