macOS Mojave

Dziś premiera macOS Mojave. Czego możemy się spodziewać?

Dziś około godziny 19:00 czasu polskiego Apple rozpocznie proces aktualizowania komputerów Mac do najnowszej wersji systemu. macOS Mojave, bo tak nazwano update, to nie tylko szereg usprawnień czy nowe funkcje. Uaktualnienie wprowadzi kilka istotnych zmian w zakresie wizualnej strony interfejsu.

macOS Mojave

Podczas czerwcowej konferencji WWDC 2018 Apple zapowiedziało nową aktualizację macOS Mojave. Podczas rzeczonego eventu firma opowiedziała co nieco o zmianach, których mogą spodziewać się użytkownicy kompatybilnych komputerów z rodziny Mac. Update można było testować przez ostatnie miesiące, ale nie każdy user się na to decydował. Wersje beta mają do siebie to, że nie zawsze chcą działać tak, jak działać powinny. Na szczęście stabilna wersja oprogramowania trafi do iUserów już dziś wieczorem.

macOS Mojave — jak pobrać?

Dziś o godzinie 19:00 “naszego” czasu ruszy wysyłka aktualizacji Mojave. Naturalnie jest to godzina umowna, która może przesunąć się do przodu lub do tyłu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku ubiegłotygodniowej aktualizacji iOS 12. Pobranie aktualizacji jest oczywiście w pełni darmowe.

Z macOS Mojave będą mogli skorzystać użytkownicy komputerów MacBook z początku 2015 roku, MacBook Air z początku 2012, MacBook Pro z połowy 2012, Mac mini z końca 2012, iMac z końca 2012 roku, iMac Pro, Mac Pro z końca 2012 oraz wszystkie nowsze urządzenia. W teorii nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować system samodzielnie na niewspieranych urządzeniach, jednak nie jest to droga oficjalna.

Co nowego?

Apple uważa, zresztą słusznie, że profesjonalni użytkownicy preferują ciemny tryb wyświetlania interfejsu, który sprzyja skupieniu. Właśnie z uwagi na wspomnianą zależność, Dark Mode trafi do wszystkich użytkowników Mojave. Równie przydatne mogą okazać się tak zwane stosy na biurku, czyli nowy system automatycznego sortowania plików w odpowiedniku windowsowego pulpitu.

Zrzuty ekranowe wykonywane przez systemowe narzędzie będą zachowywać się podobnie do tego, co oferuje iOS. Oznacza to możliwość wygodniejszego dostosowania obrazka do naszych potrzeb. Usprawnień doczekał się także Finder, który pozwoli na wygodniejsze przeglądanie zdjęć i filmów bez potrzeby uruchamiania innych aplikacji.

Na użytkowników macOS Mojave czekają także:

  • Nowy Mac App Store
  • Dynamiczne biurko
  • Szybkie akcje w Finderze
  • Continuity Camera
  • Aplikacje — News, Giełda, Dom oraz Notatki Głosowe
  • Safari z opcją wyłączenia śledzenia poprzez wtyczki społecznościowe

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...