Portal

Głośnik od Facebooka — Portal zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu

Jeszcze w tym tygodniu Facebook pokaże swoje nowe urządzenie. Tak, urządzenie, którym będzie inteligentny głośnik ze wbudowanym ekranem. Czym sprzęt wyróżni się na tle konkurencji? W grę wchodzi kilka ficzerów, za które Zuckerberg będzie kazał sobie słono płacić.

Portal

Moda na inteligentne głośniki trwa w najlepsze. Najnowszym trendem są ich wariacje ze wbudowanymi ekranami pozwalającymi na użytkowanie dodatkowych funkcji takich, jak chociażby rozmowy wideo czy konsumpcja multimediów z serwisu YouTube. Do gry o swój kawałek smart-tortu postanowił dołączyć Facebook, który szykuje się do tajemniczej premiery sprzętowej.

Facebook Portal

Zuckerberg nie zrewolucjonizuje rynku inteligentnych głośników z ekranami i prawdę mówiąc, nikt tego nie oczekuje. Niemniej, FB posiadając ogromną platformę komunikacyjną, może wznieś połączenia wideo na nowy wyższy poziom. Głośnik Portal, o którym informują redaktorzy serwisu Android Police, będzie skupiał się na inteligentnych funkcjach związanych z asystentką Amazon Alexą oraz na połączeniach konferencyjnych (wideo).

Urządzenie będzie rozpoznawać użytkownika w oparciu o skanowanie twarzy. Sprytne, ale czy ficzer wart jest olbrzymich pieniędzy, jakie Zuckerberg każe sobie zapłacić za głośnik? Portal został bowiem wyceniony na kwoty 300 i 400 dolarów, co daje nam równowartość 1100 oraz 1467 złotych. Poszczególne wersje mają różnić się przede wszystkim wielkością konstrukcji oraz przekątną ekranową.

Głośnik zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na szczegóły.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...