e-booki w Windows Store? Mam nadzieję, że Microsoft tego nie spartaczy

To już pewne – w Windows 10 Creators Update będzie (między innymi) ukłonem w stronę miłośników elektronicznych wersji książek, takich jak e-booki. Mało tego – Microsoft stworzy dedykowaną im sekcję w swoim sklepie!

e-booki

Windows ewoluuje i nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości. System staje się przyjazny dla różnych środowisk, co jest zasługą implementacji rozwiązań zwiększających wygodę użytkowania, jak i możliwości samego OS-u. Weźmy na przykład książki w formie elektronicznej.

e-booki w Windows Store i Microsoft Edge

Pierwszą rzeczą, która możemy uznać za ukłon w stronę userów Windowsa lubujących się w rozrywce w postaci elektronicznych wersji książek jest dodanie do przeglądarki Edge możliwości odczytywania dokumentów zapisanych w formacie epub, mowa o e-bookach. W mojej ocenie jest to po prostu genialny ruch, który jeszcze bardziej zamknie użytkownika w przeglądarce. Zasadniczo właśnie tą drogą kroczy Google wraz ze swoim Chrome. Czy uda się to także Microsoftowi? Oczywiście, ale pod warunkiem, że sam Edge zdobędzie wystarczającą popularność.

Skądś jednak trzeba wspomniane książki pobierać i firma z Redmond o tym wie. Właśnie dlatego włodarze MS postanowili dodać do Windows Store sekcję z książkami e-book. Naturalnie zbiory zostaną podzielone na kategorię, wyróżnione oraz zapewne rekomendowane ze względu na naszą historię.

Niestety, cały czas mówimy o czasie przyszłym. Opisywane zmiany pojawią się w okienkach wraz z aktualizacją Creators Update. Nie mniej jednak – jest na co czekać.

Źródło: mspoweruser

Foto: mspoweruser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...