Nokii

6-tka ogromnym sukcesem sprzedażowym Nokii, a to dopiero początek

Oczekiwanie na powrót Nokii dobiegło końca. Marka wraca dzięki HMD Global, które to wypuściło właśnie pierwszy z kilku planowanych modeli. Choć 6-tka nie jest niczym wyjątkowym, sprzedaje się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Nokii

Nie będziemy tutaj przytaczali zestawień ze szczegółowymi wynikami sprzedaży, gdyż takowych nie posiadamy, a ogólnie rzecz biorąc nie muszą one być do końca interesujące dla przeciętnego zjadacza chleba. Ważne jest jednak, to że Nokii udało się sprzedać urządzenie w milionach egzemplarzy, przy czym należy pamiętać, że dystrybucja ruszyła przed „kilkoma” dniami. To robi wrażenie i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Nokii może się udać

Marka na dobre zakorzeniła się w świadomości europejskiego klienta, ale jak pokazuje jej ponadczasowa popularność, Nokia ma fanów także na rynkach Azjatyckim i Amerykańskim. Jedno jest pewne – firma była potęgą i do dziś twierdzi się, że urządzenia przez nią wykonane cechowały się świetnym wzornictwem oraz wysoką jakością wykonania. Czy tak samo oceniane będą smartfony Nokii wypuszczane przez obecnego włodarza marki – HMD Global?

Jestem tego więcej niż pewny. Android, sentyment oraz świeżość na rynku mobile – to musi się udać. Klientom brakuje  czegoś nowego, czegoś co pokazałoby, że ten segment branży nie stoi w miejscu. Tym czymś może być właśnie nowa Nokia, choć ta musi dołożyć do tego starań.

Tak, dziś bez specjalnych zabiegów marketingowych firma zbiera dolary, ale czy tak będzie zawsze? Nie – dlatego prędzej czy później trzeba postawić na promocję, ale czego konkretnie skoro koncern wypuścił na chwilę obecną tylko jedno urządzenie?

Spokojnie, właściciele zapewniają, że spod skrzydeł producenta w tym roku wyjdzie jeszcze co najmniej kilka urządzeń, z czego jedno będzie prawdziwym topowcem, drugie zaś propozycją tańszą. Nokia 6 będąca już w sprzedaży (Chiny) to typowy średniak, który wcale nie powala stosunkiem ceny do jakości. Zaskakujące jest jednak to, że klientom to w żadnym wypadku nie przeszkadza.

Na koniec dodamy tylko, że kiedy otrzymamy wgląd dokładnych statystyk sprzedaży urządzenia opublikujemy je na łamach naszego serwisu.

Źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...