YOtaPhone750x300

E-ink w smartfonie? Poznajcie YotaPhone

Technologia „elektronicznego papieru” znana jest przede wszystkim dzięki czytnikom ebook’ów. Niewątpliwą zaletą e-ink jest energooszczędność oraz doskonała czytelność w słońcu. Dzięki rosyjskiemu koncernowi wspomniana technologia trafiła do smartfonów.

YOtaPhone750x300

Uściślając sprawę – e-ink trafił do jednego urządzenia. YotaPhone to smartfon pracujący pod kontrolą systemu Android, o przyzwoitych podzespołach. Wyróżnia go zastosowanie dwóch ekranów. Jednym z nich jest 4.3 calowy LCD pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pix, drugi został wykonany w technologii e-ink. W drugim przypadku szczegółowość wyświetlanych elementów jest uboższa, gdyż mamy do czynienia z rozdzielczością 640 x 360 pix.

Sercem YotaPhone jest procesor Qualcomm Snapdragon S4, taktowany zegarem 1.7 GHz. Poza tym do dyspozycji użytkownika pozostają 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz najpopularniejsze moduły łączności takie jak: WiFi, Bluetooth, LTE i NFC. Całość pracuje pod kontrolą Androida JellyBean w wersji 4.2.2.

Największą zaletą nowego urządzenia jest tylny panel e-ink. Pomijając kwestie czytelności w słońcu oraz energooszczędności, gdyż w tym temacie technologia sprawdza się doskonale, pomyślcie o innych ciekawych zastosowaniach elektronicznego papieru. YotaPhone wykorzystuje czarno biały ekran do informowania o nieodebranych połączeniach, mailach, SMS’ach oraz innych powiadomieniach.

Urządzenie jest dostępne jedynie w wybranych sklepach na terenie Rosji i Niemiec, lecz na początku przyszłego roku dystrybucja powinna zostać rozszerzona o kolejnego rynki. Na chwilę obecną cena wynosi 499 Euro.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...