[E3 2015] Dishonored 2

Dishonored jest bezsprzecznie jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji, taką, która pomimo świeżości i perfekcji w wykonaniu pozostała w cieniu kasowych blockbusterów. Może to i lepiej – najskuteczniejsi zabójcy zawsze ukrywają się w mroku, aby uderzyć z zaskoczenia.

Osobiście lubię najbardziej takie zapowiedzi, które są w stanie mnie zaskoczyć – pokaz gry jest prawdziwą niespodzianką, a także nie zostaję zalany zbyt dużą ilością informacji o grze. Dishonored 2 nie było aż takim zaskoczeniem, zwłaszcza po tym jak przed paroma dniami prezydent Arkane Studios przez przypadek wdał się w dyskusję na temat nadchodzącej prezentacji nowej gry, niszcząc przy okazji wielką niespodziankę Bethesdy. Pierwsze Dishonored zostało ocenione bardzo dobrze przez branżę. To mroczny tytuł, który niektórzy uważają za duchowego spadkobiercę serii Thief, opowiadający o szpiegu imieniem Corvo, który w wyniku spisku zostaje oskarżony o zabójstwo Królowej fikcyjnego miasta Dunwall. Osadzony w więzieniu staje się niewolnikiem jednej myśli: pragnienia odzyskania honoru oraz uratowania córki Królowej, która zostaje porwana podczas zamachu. To zgrabnie uszyta opowieść, taka, z jaką obecnie mamy do czynienia w grach tak rzadko, pełna twistów oraz wyborów, przedstawiająca historię gry w znakomitych dodatkach, również z punktu widzenia jednego z antagonistów, zabójcy Dauda.

http://www.youtube.com/watch?v=UnsDyv-TtJg

Otóż niebawem otrzymamy remake Dishonored, wraz ze wszystkimi dodatkami, nazwany Dishonored: Definitive Edition, który może umilić nam oczekiwanie na drugą część gry. Dishonored 2 zostało zaprezentowane na konferencji Bethesdy w formie traileru koncepcyjnego oraz krótkiej prezentacji prowadzącego pokaz. Gra toczy się po zakończeniu pierwszej części i historii Dauda. Główną bohaterką w trailerze jest Emily, córka cesarzowej, obecnie jednak zajmująca się nie rządzeniem, a podobnie jak Corvo oraz Daud zabijaniem. Widzimy nowe miasto – Karnaca, przypominające odrobinę Dunwall, jednak leżące w południowej części tego samego kontynentu, słyszymy też narrację prowadzoną przez Odmieńca. Można zatem spodziewać się, że system magii oraz run powróci w drugiej części gry. Na końcu zapowiedzi widzimy maskę Corvo, która zostaje podniesiona z błota – myślę, że możemy się spodziewać powrotu głównego bohatera części pierwszej w roli głównej, z możliwością gry Emily w pewnych fragmentach tytułu.

Źródło: Bethesda

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...