[E3 2015] Gogle Microsoft HoloLens spotykają Minecrafta

Podczas panelu „Microsoftu” na minionej konferencji „E3 2015” gigant z Redmond zaprezentował możliwości gogli „HoloLens” na przykładzie swojej inwestycji, na wykupienie której przeznaczył budżet w wysokości 2,5 miliarda dolarów – „Minecrafta”.

Urządzenie w założeniu twórców ma być przeznaczone nie tylko dla graczy, ale i do bardziej uniwersalnych celów. „Microsoft” postanowił na swojej konferencji, która odbyła się podczas minionego „E3”, zaprezentować wspomnianą technologię, wspomagając się przy tym swoim nabytkiem, cieszącym się niezwykłą popularnością projektem – „Minecraft”.

Część mapy „nałożono” na niewielki stolik w postaci hologramu, kreowanego przez komputer (rzeczywistość rozszerzona). W okulary „HoloLens” zaopatrzył się jeden z pracowników giganta z Redmond Saxs Persson i manipulował przedstawionym światem w czasie rzeczywistym. Na bieżąco przybliżał i oddalał widok, zaglądał do budynków i podnosił cały krajobraz, wykorzystując do powyższych celów polecenia głosowe i gesty. Na pokazie był obecny także operator specjalnej kamery, wyposażonej w podobny system co holookulary, dzięki czemu uczestnicy prezentacji mogli obserwować dokładnie to samo, co miał aktualnie przed oczami Persson.

W dalszej części pokazu do rozgrywki dołączyła przez mobilną wersję gry zaproszona na konferencję przedstawicielka studia „Mojang AB”. Przed prezentacją „Microsoft” ogłosił zacieśnienie współpracy z twórcą gogli „Oculust Rift”. Przypomnijmy, iż ten sprzęt z kolei wyświetla rzeczywistość wirtualną (VR) – oznacza to mianowicie, że cały wyświetlany obraz generowany jest przez komputer. Współdziałanie obu firm ma skutkować tym, że „okienka” mają stać się najlepszą platformą do grania VR. Dodatkowo do każdej sztuki urządzenia „Oculus Rift” dodawany ma być kontroler z konsoli „Xbox One”.

http://www.youtube.com/watch?v=xgakdcEzVwg

Nie poznaliśmy jednak najważniejszej informacji. Ile dokładnie przyjdzie nam za sprzęt od „Microsoftu” zapłacić. Można zatem śmiało prorokować, iż na „HoloLens” nie będzie mógł sobie pozwolić każdy, a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Więcej o konferencji „Microsoftu” przecztacie tutaj.

Przyznam szczerze, że możliwości urządzenia są obiecujące i sam chętnie zagrałbym w goglach giganta z Redmond w najnowszą, siódmą część serii „Heroes”.

Źródło: Youtube, The Verge

_____________________________________________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...