You are here
E3 2019 – czego możemy się spodziewać na targach? Gry pc 

E3 2019 – czego możemy się spodziewać na targach?

Już za kilkadziesiąt godzin wystartują największe targi związane z szeroko rozumianym rynkiem gier. E3 2019 to ogromne wydarzenie, które przyciąga niezliczoną liczbę fanów – zarówno na samo miejsce, jak i przed ekrany komputerów czy smartfonów, gdzie prowadzone są live stream. Czego możemy się spodziewać po tegorocznej edycji?

E3 2019

Jedno jest pewne – nie zobaczymy nic do Sony. Japończycy zdecydowali się odpuścić w tym roku wydarzenie w Los Angeles, bo jak sami stwierdzili, nie mają nic nowego do zaprezentowania. I faktycznie, bo przecież całkiem niedawno zapowiedziano Death Stranding, a o kolejnych nowościach jeszcze cisza. Sony zapewne samo zorganizuje swój event w odpowiednim czasie tak, żeby pokazać produkty (może zapowie PlayStation 5?) i usługi. Pewne jest to, że w najbliższych dniach, nic ciekawego z obozu Sony nie powinno wypłynąć.

E3 2019

Same targi to ogromne wydarzenie, choć tak naprawdę z roku na rok można odnieść wrażenie, ze traci ono na ważności. Często produkcje tam zapowiadane pojawiają się w sieci wcześniej, ale to dalej ogromna zabawa i dziecięca radość, kiedy można obserwować prezentacje nowych tytułów. Każdy kto oglądał zeszłoroczną konferencję Microsoft ten wie, ile niespodzianek wtedy wyjawiono. Tegoroczna prezentacja od firmy także powinna w nie obfitować, ale nie spodziewamy się takich „bomb”, jak przy okazji edycji 2018. Co czeka na nas podczas E3 2019?

Electronic Arts

Wprawdzie Electronic Arts nie pojawia się ze swoją konferencją oficjalnie podczas targów E3 2019, to na dzień przed ich oficjalnym startem, firma planuje swój pokaz. Podczas EA Play zostaną zaprezentowane nowe produkcje, ale w inny sposób, niż miałoby to miejsce na klasycznej prezentacji. Czeka na nas bowiem live stream. Co będzie można podczas niego zobaczyć? Zacznie się od Star Wars Jedi: Fallen Order. Następnie powinniśmy zobaczyć Apex Legends (w końcu), Battleffield V, Fifa 20, NFL 20 oraz na sam koniec Sims 4. Miejmy nadzieję, że Electronic Arts zaprezentuje gameplay z Fallen Order i nową wersję Fifa. Sama impreza zaczyna się 8 czerwca o godzinie 18:30.

Microsoft

To bez wątpienia najważniejsza konferencja na E3 2019, bez której chyba nikt nie wyobraża sobie tych targów. Gigant z Redmond powinien zaprezentować tam swój projekt xCloud, czyli usługę do strumieniowania gier na różne urządzenia. To samo dosłownie wczoraj pokazało Google ze swoim Stadia, więc widać, że konkurencja nie śpi. Powinniśmy także poznać więcej szczegółów odnośnie kolejnej generacji konsol, choć na pełną prezentację nie mamy co jeszcze liczyć. A co z grami? Tutaj jest kilka znaków zapytania, bo wiemy, że firma lubi niespodzianki. Możemy spodziewać się jednak nowych newsów odnośnie Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. Nie powinno zabraknąć także nowych Gears of War oraz Halo. Co więcej? O tym przekonamy się w niedzielę 9 czerwca o godzinie 22:00.

Bethesda

Oj, firma ma za sobą ciężką przeprawę z Fallout 76, ale i tak jesteśmy przekonani, że na samej prezentacji o grze nie zapomni. Co więcej możemy zobaczyć? Z pewnością możemy liczyć na Doom Eternal, czyli nową odsłonę kultowej strzelanki oraz Rage 2. Niewykluczone, że dowiemy się także czegoś więcej odnośnie The Elder Scrolls Blades oraz Legends. Więcej szczegółów będziemy znali już w poniedziałek 10 czerwca po godzinie 02:30.

Ubisoft

Tutaj może czekać na fanów całkiem sporo przyjemnych rzeczy. Wiemy już, że firma oficjalnie zaprezentuje Watch Dogs Legion, którego akcja ma dziać się w Londynie. Jednak o samej produkcji niewiele więcej wiadomo, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Możemy także liczyć na gameplay z Ghost Reacon Breakpoint oraz dowiedzieć się czegoś nowego o Rainbow Six: Siedge. Zapewne dowiemy się także kilku rzeczy o dodatkach do For Honor, a możliwe, że Ubisoft zaprezentuje także swoją usługę abonamentową na gry. Prezentacja firmy odbędzie się 10 czerwca o godzinie 22:00.

Square Enix

Square Enix przybywa na targi E3 2019 z jednym bardzo mocno wyczekiwanym tytułem. Mowa tutaj oczywiście o Marvel’s Avengers. O grze słyszymy już od kilku ładnych lat i wygląda na to, że w końcu zostanie ona zaprezentowana. Przynajmniej tak się spodziewamy, choć dobrze wiemy, że wiele może jeszcze ulec zmianie. Studio ma także w zanadrzu Final Fantasy VII Remake. Być może doczekamy się jeszcze krótkiej prezentacji Kingdom Hearts III i dodatku do niego. Konferencja przewidziana została na 11 czerwca o godzinie 03:00.

Nintendo

Konferencja Nintendo może być wyjątkowa. Od jakiegoś czasu słyszymy bowiem, że opracowywana jest wersja Wiedźmina 3 na konsolę Switch. Trochę trudno nam w to dale uwierzyć, ale niewykluczone, że właśnie na konferencji zostaną wyjawione jakieś szczegóły na ten temat. Na co możemy liczyć z całą pewnością? Na pewno powinniśmy zobaczyć: Luigi’s Mansion 3, Fire Emblem: Three Houses, Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, Daemon X Machina, Astral Chain, Animal Crossing 2019, The Legend of Zelda: Links Awakening oraz Town. Czy tak się stanie w rzeczywistości, przekonamy się 11 czerwca o godzinie 18:00.

To oczywiście nie wszystkie gry, które zostaną zaprezentowane podczas targów E3 2019. Warto śledzić konferencję i sprawdzać, co jeszcze pojawi się na rynku. Będzie dla was pisać o najważniejszych wydarzeniach.

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: E3 / Twitter / GamesInformer / Kotaku / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment