You are here
Reuters: Nawet Facebook odwraca się od Huawei artykuły 

Reuters: Nawet Facebook odwraca się od Huawei

Według agencji Reuters Facebook postanowił w pewnym stopniu odseparować się od Chińskiego koncernu. To zła wiadomość dla fanów Facebooka, Instagrama oraz WatsAppa, jednak ja widzę w niej sporo pozytywów.

FacebookFacebook
fot. Pixabay

Huawei nie ma dobrej prasy. Po wpisaniu firmy na tak zwaną czarną listę podmiotów, z którymi nie powinny współpracować amerykańskie spółki, koncern boryka się z coraz większymi problemami. Lwia ich część dotyczy partnerstw, na mocy których przedsiębiorstwa z USA użyczały Huawei przeróżne rozwiązania oraz technologie. Firmy, powoli, acz sukcesywnie odwracają się od Chin i swoją cegiełkę w tej kwestii dołożył także Zuckerberg.

Facebook, Instagram i WatsApp znikną ze smartfonów Huawei

Do rzeczy. Facebook ani inne aplikacje należące do firmy nie zostaną już preinstalowane na kolejnych smartfonach Huawei oraz Honor. Oznacza to, że użytkownicy po wyjęciu urządzeń z pudełka nie będą mogli korzystać ze wspomnianych rozwiązań. Nie oznacza to jednak, braku możliwości doinstalowania odpowiednich programów.

To, że Facebook zabroni dostarczania do oprogramowania „startowego” swoich aplikacji, jest jedynie ciosem wizerunkowym. Każdy użytkownik będzie mógł pobrać stosowne aplikacje z repozytorium Google Play Store. Nie jest to szczególnie skomplikowany proces. Ja w całej sprawie widzę jednak pozytywne strony.

Powiedzmy sobie wprost — liczba instalowanych w oprogramowaniu producenta aplikacji potrafi przytłoczyć. Nie każdy ma ochotę oglądać na ekranie swojego smartfona programy, do których użytkowania jest wręcz zachęcany. Osoby ceniące sobie minimalizm ucieszą się na wieść o tym, że aplikacje należące do Zuckerberga nie zagoszczą w smartfonach Huawei.

Co istotne, aktualnie sprzedawane smartfony Huawei posiadają wspomniany zestaw preinstalowanych aplikacji. Sprzęt od Huawei oraz pozostałych producentów urządzeń z Androidem znajdziecie TUTAJ.

Czy brak Facebook i Instagrama w oprogramowaniu fabrycznym będzie dla was problemem?

Źródło: Reuters

Related posts

Leave a Comment