Easter egg w Android Lollipop wzorowany na Flappy Bird

W każdej odsłonie zielonego robota Google ukrywa pewnego rodzaju interaktywną zabawę. Ta z wersji na wersję staje się coraz ciekawsza. Idealnym tego przykładem jest pojawienie się w najnowszym Androidzie gry do złudzenia przypominającej Flappy Bird” 

Bez tytułu

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, jaką popularność wśród graczy z całego świata zyskała wspomniana produkcja i ile jej  klonów” wylądowało w sklepie Google Play. Okazuje się, że gigant z Mountain View dostrzegł potencjał gry i wykorzystał jej koncepcję do stworzenia kolejnego Easter egg w Androidzie 5.0. 

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami urządzeń, wyposażonych w najnowszą wersję OS’u od Google – możecie na własne oczy sprawdzić, czy zabawa zaszyta w oprogramowaniu  Lizaka” przypadnie wam do gustuWystarczy, że odwiedzicie zakładkę z ustawieniami i kilkakrotnie  tapniecie” w miejsce zawierające informację o wersji Androida.  

Oczywiście nie jest to idealnie odwzorowana kopia Flappy Bird. Właściwie twórcy wykorzystali jedynie mechanizm gry, zaś cała oprawa audiowizualna jest wzorowana na Material Desing z Androida 5.0. 

http://www.youtube.com/watch?v=W1nUBe8y6Pg#t=45

Powyższy film najlepiej obrazuje całą zabawę. Wyczuwamy, kolejne pełne frustracji godziny spędzone na omijaniu przeszkód. A wy? 

Źródło: DroidLife, YouTube.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...