videwall 750x300 1

Ekran z przekątną 200 cali – świat idzie w złą stronę

Zastanawialiście się kiedyś, jak duży ekran zmieści się w waszym domu? 50, a może nawet 60 cali. Wydaje się, że to wielkość, którą trudno będzie „pobić”, by zachować przy tym wszystkie interesujące nas wartości. A co powiecie na 200 cali od TTV?

videwall 750x300 1

Zacznijmy od tego, że TTV Video Wall to coś, na co was nie stać. Zresztą mało kogo będzie stać na rozwiązanie pokazane przez producenta. Ceny tego olbrzyma wprawdzie jeszcze nie ujawniono, ale trudno byłoby oczekiwać, że będzie należała do małych. Mówimy przecież o ekranie, którego przekątna to 200 cali, czyli ponad 5 metrów!

Sam ekran ma wysokość około 2,4 metra, a to oznacza, że nawet w największych domach trudno byłoby go zmieścić. Zresztą, nie do tego został zaprojektowany. Głównym założeniem producenta było to, by sprzęt trafiał do sal konferencyjnych, na wystawy czy w końcu służył jak reklama. Najlepiej jednak Video Wall sprawdziłby się w pierwszym z wymienionych miejsc. Przemawia za tym kilka opcji, którymi może poszczycić się produkt.

http://www.youtube.com/watch?v=ZzdQG9jMZz0

Po pierwsze oferuje on oszałamiającą rozdzielczość 8K oraz dotykowe panele, które pozwalają na bezproblemowe poruszanie się po całej powierzchni Video Wall. Sprzęt wyposażono również w kamery, które rozpoznają twarze i pozwalają na logowanie się do swoich materiałów. Te można też przesyłać za pomocą sparowanych urządzeń bezpośrednio na ekran. Czyni to tym samym z ekranu ogromny stół kreślarski. Idealne rozwiązanie dla biur projektowych czy studiów zajmujących się np. obróbką materiałów o wysokiej jakości.

Rozpoznawanie twarzy może też posłużyć do personalizowania wyświetlanych reklam, ale wtedy Video Wall musiałby zawisnąć gdzieś w centrach handlowych. Tylko, kto będzie gotów na takie rozwiązanie? Będzie to ogromny koszt, który przez lata może się nie zwrócić. Co innego, gdy Video Wall posłuży do pracy nad projektami, a te z kolei wygenerują realne zarobki. Z całą pewnością jest to ciekawe rozwiązanie, choć trudno wierzyć w to, że TTV osiągnie sukces.

Źródło: TTV
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...